По сусідству з “раєм”

6 березня на прийом до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа прийшли мешканці будинку на вул. Мазепи, 35, щоб поскаржитися на нового  сусіда – стриптиз-клуб «Парадіз». Він оселився тут з жовтня минулого року. Через постійний шум і надто гучну музику люди неодноразово викликали патрульних та зверталися в різні інстанції. Міськвиконком навіть створив комісію, яка особисто завітала до нічного закладу з перевіркою та з’ясувала, що він не має всіх необхідних документів, зокрема дозволу на нічний режим роботи.

Чому шоу-бар, не маючи відповідного дозволу, приймає у нічний час відвідувачів та разом з ними «розважає» гучною музикою й жителів будинку, що вже на кілька місяців забули про спокійний сон, з’ясовував журналіст “Галицького кореспондента”.

Увірвався терпець

Як розповідають мешканці, спочатку перший поверх будинку забудовники Роман та Андрій Яковини здавали під медичний центр, магазини, ремонт взуття, перукарню. Все було спокійно, і нічого не прогнозувало біди. Навіть більше, під час купівлі квартири люди цікавилися, кого розмістять внизу, і їх тоді запевняли, що все буде тихо й мирно.

Однак з жовтня минулого року в цокольному приміщенні відкрився шоу-бар. Спочатку він працював підпільно – не було жодних розпізнавальних знаків, реклами та вивісок. Однак всі сто сімей, що мешкають у цьому будинку, турбував запах диму від опалювальних булер’янів, гучна музика та шум промислової вентиляції, вмонтованої у несучій стіні.

Ще до нового року мешканці, стомлені шумом, шість разів викликали патрульних. Але нічні візити до стриптиз-клубу закінчувалися безрезультатно – з працівниками проводили профілактичні бесіди, та вже через годину музику вмикали знову, і веселощі продовжувалися до 5-6-ї години ранку.

Якось представники закладу особисто завітали на збори мешканців будинку і намагалися домовитися з ними, але не вдалося. Навіть попри те, що незадоволеним пропонували розслабитися у клубі, подивитися на танцівниць та розважитись. Натомість заяву-звернення з підписами 36-ти осіб мешканці надіслали у чотири інстанції: поліцію, виконком, прокуратуру та держпродспоживслужбу.

Найбільш активною, як розповідають мешканці, виявилася служба мера – було скликано комісію, яка 28 лютого здійснила повну перевірку закладу. Члени комісії оглянули зал, почитали документацію, виміряли рівень шуму як у шоу-барі, так і в квартирах мешканців. Під час двогодинної перевірки було виявлено відсутність декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки та відсутність погодження виконавчим комітетом режиму роботи.

Втім, стриптиз-клуб щоночі працює і далі. Навіть попри те, що 9 березня на оперативній нараді мер знову згадав про діяльність цього закладу, неподалік від якого розміщені два дитсадки та багато житлових будинків…

Стриптиз-бар

Елітний заклад

Адміністратор і власник шоу-бару «Парадіз» Роман Гривнак у порядності своєї роботи впевнений, однак своє прізвище називати чомусь не хотів. Зате радо говорив про заклад, мовляв, боятися їм нічого.

Він розповів, що спочатку мешканці зверталися у зв’язку з тим, що їм заважав шум, та й загалом цікавилися, чому такий заклад працює у будинку без їхнього відома. Представники закладу пішли на збори мешканців будинку і пояснили їм, що це нормальний культурний заклад, який працює офіційно. Більше того, стриптиз-клуб та квартири розділяє ще один поверх комерційної нерухомості, і музика не лунає так гучно, аби заважати людям жити. Мешканцям запропонували подивитися документи. За тиждень чи два до початку роботи закладу було запрошено працівників санепідемстанції, які зробили заміри на рівень шуму довкола будинку, у під’їздах та в самому приміщенні, – він не перевищує дозволену державою норму.

«Декілька разів справді приїжджали патрульні. Вони перепитували, чи це саме та адреса, адже не могли зрозуміти причини виклику, – розповів власник. – У приміщенні два зали, у кожному з них – по чотири комп’ютерні колонки. Ну, ви ж знаєте, який звук дають комп’ютерні колонки. Патрульним теж показували заміри санепідемстанції».

Роман Гривнак сказав, що у них немає одного-єдиного документа – дозволу виконавчого комітету на роботу закладу після 22.00. Пояснив він це тим, що від моменту подання документа на погодження ще не проходило жодного засідання виконкому. До слова, заклад, як вже було сказано, працює з жовтня, а виконком збирається, як правило, раз на два тижні. Разом з тим, власник “Парадізу” каже, що до адміністративної відповідальності готовий.

Він також зазначив, що у ремонт приміщення вклав близько мільйона гривень. І, на перший погляд, шоу-бар вартий таких грошей. Інтер’єр справді розкішний: шкіряні крісла, невеликі столики, барна стійка з лише елітним алкоголем, червоний колір. Бар, за словами Гривнака, не розрахований на великі компанії, та й відпочивають такі там нечасто. Клієнтами переважно є дорослі чоловіки, часом із дружинами.

А от у його незадоволених сусідів враження інші. Жителі будинку, наприклад, згадують, як їм уночі доводилося втихомирювати галас відпочивальників відром холодної води, бо близько десяти хлопців арабської зовнішності влаштували прямо під їхніми вікнами бійку.

Роман, звісно, про такі речі не знає і упущень зі свого боку не бачить. Навіть коли комісія вимірювала рівень шуму, він переконував, що йому не шумить, а то гудить надворі якась автівка.

Хто «кришує»?

У цю і без того гарячу ситуацію додали жару й слова міського голови. Під час прийому громадян Руслан Марцінків пообіцяв мешканцям будинку на Мазепи, 35 «як мер» зробити все у межах свої посадових обов’язків. Але «як член суспільства» він вважає, що стриптиз-клуб «поліція буде кришувати».

У поліції з такою громадянською позицією міського голови не погоджуються і запевняють, що підстав для недовіри до них немає. Ростислав Прокопчук, начальник Івано-Франківського відділу поліції, переконує, що стосовно ситуації навколо “Парадізу” вони зробили все можливе. Далі справою, відповідно до процедури, має займатися Рогатинська адмінкомісія, адже власник закладу – мешканець Рогатинщини.

«Попередньо було подано дві заяви у міський відділ від незадоволених мешканців, – розповідає Прокопчук. – Проводилася перевірка, і справу, сформовану по двох зверненнях, направили у Рогатинську адмінкомісію, за місцем реєстрації чоловіка, який є власником. Рішення за протоколом поки що немає». У поліції чекатимуть рішення адмінкомісії, а тоді вже продовжать діяти.

На висловлювання мера начальник відділу поліції реагує спокійно та зазначає, що хотів би обговорити з ним це особисто. «Я хочу спочатку поспілкуватися з Русланом Романовичем на цю тему, – сказав правоохоронець. – Якщо він так говорить, то у нього є на це підстави. Розумієте, зараз можна звинувачувати будь-кого у будь-чому, в т. ч. будь-якого працівника, який є публічний, і сказати, що він «кришує».

За його словами, до діяльності стриптиз-клубу в поліції ніякого відношення не мають. «Кришують» значить приходять, беруть гроші і закривають на це все очі. Якби це так і було, ми б не складали протокол, не було б якоїсь нашої реакції. Відповідно, якщо після рішення адмінкомісії дії будуть продовжуватися, будемо реагувати більш жорстко. В першу чергу, будемо стояти на захисті громадян», – запевнив Прокопчук.

Так чи інакше, стриптиз-клуб у центрі Івано-Франківська продовжує працювати. А мешканці будинку забули про спокійний сон. Змучені постійним галасом та безрезультатними розмовами, вони готові до більш радикальних дій. Втім запевняють, що владнати ситуацію навіть з такими непоступливими сусідами старатимуться все-таки мирно.

Марта БАРАНЕЦЬКА

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!