Подарунок від святого Миколая: на Калущині відкриють дитячий садок

У голови Калуської райдержадміністрації Жанни Табанець відбулася нарада із керівниками ОТГ.

Вони розповіли про успіхи та плани на майбутнє. Окрім того, розмовляли про відкриття нового дитячого садка у Калуському районі, повідомляє пресслужба Калуської райдержадміністрації.

Голова сільської ради Верхнянської ОТГ Микола Філіпович розповів, що реформа децентралізації була вкрай необхідною. За 4 роки, відколи функціонує ОТГ, відкрили садки, НВК, провели водопостачання у Верхні, відремонтували об’єкти сільської медицини. 

Крім того, власні надходження Верхнянської громади зросли учетверо — з 4 млн грн за перший рік роботи до 16 млн грн на сьогодні. Однак найактуальніша проблема — погані дороги — залишилася.

У Войнилівській ОТГ, за словами секретаря селищної ради Людмили Джус, за кошти інфраструктурної субвенції зробили вуличне освітлення у селах, відремонтували ФАП у Перевозці та Народний дім у Дубовиці. У Войнилові створили Центр дитячої та юнацької творчості; продовжує функціонувати музична школа. Все це фінансується з місцевого бюджету. Витрат також немало, лише на функціонування музичної школи потрібно приблизно 3 млн грн. Наразі у Войнилові працюють над збільшенням доходів до бюджету, підготовлено документацію на аукціон з права продажу оренди земельних ділянок. Є інвестор, який планує на 30 га землі збудувати сонячну електростанцію.

Заступник сільського голови Новицької ОТГ Ігор Пробоїв розповів, що за рік роботи вдалося зробити чимало: модернізували котельні шкіл, замінили покрівлю клубів. Цього року спрямували 1,2 млн грн зі свого бюджету на добудову спорткомплексу Новицького НВК І-ІІІ ст. Таку ж суму заклали і в бюджеті на наступний рік. А в День святого Миколая, 19 грудня, планують відкрити дитсадок у Старому Угринові. Крім того, на території Новицької ОТГ планують збудувати сонячну електростанцію та елеватор.

Нагадаємо, в Івано-Франківську з’явиться ще один дитячий садок.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!