• Подоляк: Будь-який компроміс із Росією – це прямий шлях до наступних етапів війни

 • Будь-які спроби діалогу чи компромісу з Росією призведуть до подальшої ескалації, заявив в інтерв’ю італійському виданню La Repubblica радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк, передає УНН.

  “По-перше, Російська Федерація отримає розмову про справжні умови закінчення війни виключно на полі бою. І після такої “розмови”, запропонованої нашими Збройними силами, у неї не залишиться вибору. По-друге, формула миру буде підкріплена світовою демократичною спільнотою, яка зафіксує логістику єдиного можливого завершення війни”, – заявив він.

  За його словами, після всіх масштабних руйнувань і вбивств, які Росія вчинила в Україні, наші люди не налаштовані на компроміси з Кремлем.

  Радник керівника Офісу Президента нагадав, що майже дев’ять років Україна намагалася домовитися за столом переговорів, але в результаті отримала повномасштабну війну, подібної до якої світ не бачив із часів Другої світової.

  “Будь-який компроміс із Російською Федерацією – це прямий шлях до наступних етапів війни, ескалації, суттєвого посилення ролі глобального тероризму. Головний пункт мирного плану – виведення російських військ з України. Розмова з росіянами почнеться лише після цього”, – наголосив Подоляк.

  За його словами, інших реальних планів, окрім української формули миру, немає, і Київ не прийматиме інших пропозицій, оскільки їх надають з урахуванням підтримки РФ.

 • Подоляк нагадав про важливість формального закріплення формули миру, запропонованої президентом Володимиром Зеленським, щоб не допустити появи інших “мирних планів”, спрямованих на розмивання єдиного правильного шляху до завершення війни. Саме з цією метою Україна ініціює проведення саміту миру в липні, що було озвучено на саміті країн G7 у Японії.

  “Сьогодні лідери світової демократії як ніколи єдині у розумінні природи війни, позиції Росії та правильного шляху припинення війни. Ми розуміємо, які інструменти для цього потрібні: зброя, правовий механізм притягнення до відповідальності за злочин агресії, репарації та відновлення, відкритий обмін полоненими й повернення депортованих громадян. Головне – військова поразка Росії й неодмінне повернення нам окупованих територій”, – переконаний радник керівника Офісу глави держави.

  До теми: У Німеччині розпочалося навчання українських військових на танках Abrams

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

  НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

  Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

  Дика півонія — окраса Донецького степу

  Якщо ви вже маєте пару сотень фотографій ужгородських сакур та ще стільки ж — тюльпанів волинської голандії, і не знаєте, куди б відправитись задля красивих фото, вам точно варто відвідати Донеччину навесні. Так так, підозрюю, що в цей момент ви знервовано засміялись. Але ж війна колись скінчиться, і я сподіваюсь, що бойові дії не доберуться

  Магда ЄвгенМагда Євген

  Пропорція для Путіна

  Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного

  Волошин ТарасВолошин Тарас

  Вакцинація і Конституція

  Україна стрімко летить вперед, точніше, у прірву – за темпами поширення коронавірусу. Лікарні переповнені, щодня страшною смертю вмирають сотні людей. І при цьому все ще є достатньо особин, які протестують проти вакцинації від COVID-19. Буду називати їх саме так, адже всі інші слова, що спадають на думку, у друк не пропустять. Що особисто мене обурює

  Лінник ЛюдмилаЛінник Людмила

  Сіла і поїхала

  Попри усі можливі стереотипи, незважаючи на низку дискримінуючих обставин, безвідносно до ситуації загалом, все більше жінок у нашій країні стають водійками. 13 років тому, коли я ходила в автошколу, у моїй групі було лише троє молодих дівчат. Сьогодні ж на курсах чоловіків та жінок, мабуть, порівну. І якщо чоловіки здебільшого отримують посвідчення водія у 18—20