“Подорожуй відповідально”: у Франківську відбулася інформаційна акція щодо торгівлі людьми

 • В Івано-Франківську відбулася інформаційна акція “Подорожуй відповідально”.

  Акцію, приурочену до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, провели сьогодні, 30 липня, на Вічевому майдані, пише “Галицький кореспондент”.

  Метою акції є інформування населення про актуальність проблеми торгівлі людьми й ознайомлення з методами безпечного працевлаштування, навчання та подорожей за кордоном.

  “Проблема є гострою, тому що дуже мало людей заявляють про себе, що вони постраждали. Особа, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на пільги і на разову допомогу. Щоб отримати статус, їй потрібно звернутися в ОТГ, в Управління соцзахисту або в міграційну службу чи поліцію — будь-який орган, адже там є уповноважені люди, які можуть надати допомогу”, — розповідає Галина Сеник начальник управління соціального захисту населення Івано-Франківської ОДА.

  Франківський “Карітас” шукає, виявляє й допомагає людям, які постраждали від торгівлі людьми.

  “Коли хтось шукає, щоб заробити гроші й прогодувати сім’ю, він не завжди думає, куди, їде. І дуже часто потрапляють в такі критичні ситуації. В Україні вже виявили 260 тисяч людей, але дуже багато соромляться сказати, що вони були в такому рабстві. Працюємо, щоб допомагати цим людям. Намагаємося надати людям знання, щоб вони могли безпечно працевлаштуватися”, — зауважує директор “Карітас” в Івано-Франківську Володимир Чорній.

  Центром інформаційної акції є інсталяція “93 % постраждалих від торгівлі людьми — це трудова міграція”.

  Інсталяція – 93 коробки, на яких розміщені предмети, якими користуються люди під час трудової міграції: робочі інструменти, засоби для чищення та прибирання.

  Читайте також: у Франківську відкрили виставку абстрактного мистецтва

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!