Погода Рівне: основні фактори й тенденції

 • Клімат великого обласного центру Рівне помірно континентальний. Це свідчить про те, що погода Рівне в цілому м’яка і комфортна. Основні її риси такі:

  1. Літо з середніми значеннями температури +17-+18, відсутність посух (які трапляються раз на 10-15 років) і періоди зливових дощів.
  2. Плавний спад температури восени, відсутність різких заморозків, значне збільшення кількості опадів. Особливість погоди в Рівному – часті тумани й затяжні дощі.
  3. Взимку відсутні різкі заморозки, а через віддаленість від великих водних масивів невеликий показник вологості повітря. Крім того, часто трапляються відлиги.
  4. Початок інтенсивного прогрівання ґрунту у квітні-травні, тому що у березні показники ще нестійкі. На це впливає постійне втручання теплих і холодних повітряних мас.

  В цілому, погода у Рівне достатньо комфортна, хоча через зміни кліматичних показників в Європі достатньо нестійка. Основний фактор впливу тут – повітряні маси з Атлантики, які останнім часом все більше прогріваються. Тому влітку все частіше трапляються спекотні періоди, а взимку не щороку утворюється стабільний сніговий покрив. Щоб не мати несподіванок з погодою, радимо орієнтуватися на професійні прогнози.

  Як змінюється погода Івано Франківськ

  Через наближеність до району Карпат, клімат в регіоні перехідний від помірно теплого західноєвропейського до континентального. Через це погода Івано Франківськ має характер помірної, проте вологої. Основні показники залежать від надходження теплого повітря з Середземномор’я, а також атлантичних мас. Тому спостерігаються м’які зими з відлигами та нестійким сніговим покривом. Місто не захищене від впливу фронтів холодного повітря з півночі, тому тут трапляються різкі заморозки й аномальні сніжні опади. Це також впливає на тривалі осінні заморозки, які в середньому закінчуються у квітні-травні.

  Середні температурні показники літа – комфортні +17-+18 градусів. Втім, трапляються періоди посух та затяжних злив.

 • В місті доволі високі показники вологості повітря – 77% в середньому за рік. Тому спека переноситься важче. Також Івано-Франківськ та область – лідер в Україні за середньорічним показником опадів, які останнім часом стали більш рясними через кліматичні зміни у світі.

  Погода в Івано-Франківську – важливий фактор для туристів, тому радимо орієнтуватися на свіжі прогнози, щоб зробити перебування в місті максимально приємним.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!