Погода з точністю до хвилини: у Франківську встановили метеостанції

Від сьогодні іванофранківці зможуть одягатися справді за погодою. А надзвичайники – вчасно реагувати на всі загрози.

На даху міської ради та по місту встановлено метеостанції, які щохвилини збирають та передають на сервер інформацію про погоду. «Метеобезпека» – 67 проєкт в межах програми SmartCity і дані з сервера може переглянути будь-хто і будь-коли.

Відтепер показники температури, вологості повітря, атмосферного тиску, напряму і силі вітру, точці роси, кількості опадів, кількості ультрафіолетового випромінювання можна переглянути на сайті.

Майже кожного року в травні-червні у місті стаються повені та буревії. Але тепер метеостанція майже миттєво передає інформацію у службу оперативного реагування та міську службу з надзвичайних ситуацій. Завдяки метеостанціям при загрозі буревію чи підвищеній кількості опадів, що може викликати повінь чи затоплення, навіть в нічний час сигнал тривоги буде надходити відповідним службам.

Невдовзі планується також встановлення безконтактних датчиків рівня води на Бистриці Солотвинські та Бистриці Надвірнянській у м. Івано-Франківську.

Проєкт ініційований відділом програмного та комп’ютерного забезпечення Івано-Франківської міської ради, управлінням з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів та службою оперативного реагування 1580.

«Івано-Франківська міська рада – перша в Україні впроваджує такий проєкт з метеобезпеки. Сподіваюся, що тепер ми зможемо швидше реагувати на загрози і наша громада буде почуватися безпечніше!», – прокоментував міський голова Руслан Марцінків.

Читайте також: На Прикарпатті стався другий землетрус

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!