Покращення буде: Володимир Гройсман пообіцяв мешканцям Карпат зростання якості життя

 • Сьогодні, 22 березня, на Івано-Франківщину з робочим візитом приїхав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

  Він провів нараду щодо розвитку гірських населених пунктів з головами чотирьох ОДА – Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької та Закарпатської, а також із народними депутатами. Крім цього, були підписані угоди про передачу земельних ділянок у комунальну власність гірських ОТГ.

  “Треба, щоб люди в гірських регіонах мали гідну якість життя. Уряд активно працює в цьому напрямку. А щодо землі, котру ми передаємо громадам, я впевнений, ОТГ зможуть ефективно нею розпорядитись, і ми тоді побачимо економічне зростання та кроки на шляху вирішення проблем”, – розповів Володимир Гройсман.

  Як відомо, у проекті закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення державних гарантій для гірських та високогірних населених пунктів» запропоновано збільшити тарифні ставки для працівників медичних, освітніх закладів, закладів культури та інших бюджетних установ, які розташовані на території таких населених пунктів: на 25% — для гірських та на 50% — для високогірних.

  За словами прем’єра, уряд знає про всі проблеми високогірних регіонів – погані дороги, відсутність інтернету, потребу ходити по 5-10 кілометрів до школи тощо.
  “Втім, я вірю, що об’єднані громади зможуть вирішити всі проблеми, які постають у гірській місцевості. Адже ця земля – український скарб, і її треба розвивати. А чим швидше ми завершимо об’єднання громад, тим сильнішою стане Україна”, – додав Гройсман.

  Читайте також: Прикарпатським громадам передадуть понад 20 тисяч гектарів землі

 • Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук наголосив на важливості побудови якісних доріг та ремонту існуючих, адже це в горах має критичне значення. За його словами, вже напрацьовано ряд пропозицій до законів, які зможуть покращити ситуацію з гірськими школами та добиранням дітей до них. Зокрема, Гончарук вніс пропозицію доповнити урядову програму “Шкільний автобус” закупівлею автобусів підвищеної прохідності.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!