Покров Богородиці для невідомих героїв

 • Громада села Прутівка Снятинського району ініціювала встановлення статуї Покрови Богородиці на місці поховання тимчасово безіменних добровольців, що покояться на кладовищі у Старобільському районі Луганської області.

  Місцева влада начебто погодилася на цю ініціативу, але дозволу на спорудження меморіалу наразі не дає. Без офіційного землевідведення будівництво буде вважатися незаконним, відтак його наразі припинили.

  Це кладовище хоч і вважається одним із військових поховань, але статусу військового поховання досі не отримало через бюрократичну тяганину. Проте силами колишніх айдарівців і громадськості району тут уже почали облаштовувати меморіал: на цокольному поверсі майбутньої каплиці пам’яті загиблих встановили скульптуру Покрови Божої Матері.

  Як розповідає доброволець батальйону «Айдар» Микола Павлюченко, для цього люди зібрали понад 13 тисяч гривень. Львівський скульптор Орест Драгун погодився виготовити статую заввишки два з половиною метри всього за 40 тисяч гривень, тобто майже за собівартістю. «Перша частина коштів – це внесок громади села Прутівка, а решту збирають підприємці та активісти з Коломиї й Косова», – зазначає Павлюченко.

  В народі каплицю вже почали називати «каплицею примирення». Окрім 37 могил військових, поруч розташовані 15 могил цивільних мешканців, які теж загинули під час проведення антитерористичної операції у 2014 році.

  Окрім того, вже два роки поспіль школярі із села Чмирівка покладають на могили поминальні вінки, які надсилають з цілої України. Цього року до вшанування невідомих героїв долучилися мешканці Снятинщини, зокрема Оксана Нагорняк, Ольга Камад, Любов Горук, Лілія Островська, Галина Рожко, Ганна Чичул, Світлана Івлєва, Дарія Левкович.

  «Старобільське кладовище повинно стати меморіалом. Багатьох похованих тут хлопців було опізнано за аналізом ДНК, тож рідня уже забрала додому їхні тіла. На тих місцях, де вони покоїлися, тепер будуть встановлені плити, на яких позначатиметься не тільки прізвище, ім’я та по батькові, але й  місце проживання, тобто місце, звідки людина прийшла захищати Луганщину! Коли місцеві школярі на могильних плитах побачать географію всієї країни, тоді вони повірять, що патріотизм – це не порожні слова!» – вважає айдарівець.

  За словами Миколи Павлюченка, наразі на кладовищі залишається 18 могил, у 15 з них поховані досі не опізнані  тіла загиблих героїв. «Ми чекаємо, коли всі батьки здадуть ДНК, сподіваємося, що до всіх інших хлопців теж дійде черга. Хоча мало вірю, що заберуть усіх», – додає він.

 • За результатами аналізу ДНК вдалось встановити імена загиблих бійців:

  233 Соломчук Володимир Володимирович
  238 Бражнюк Віктор Михайлович
  240 Стулов Олексій Валерійович
  241 Кумецький Віктор Володимирович
  243 Пилипчук Юрій Юрійович
  327 Лабун Євген Васильович
  245 Грибков Сергій Миколайович
  246 Ващук Олексій Олександрович
  248 Федус Микола Миколайович
  253 Шалатовський Вадим Володимирович
  254 Скиба Олександр Сергійович
  257 Сльота Володимир Васильович
  258 Пархоменко Сергій Леонідович
  260 Король Юрій Васильович
  261 Якубовський Назар Олександрович
  262 Рожков Дмитро Анатолійович
  324 Бурдяк Юрій Васильович
  325 Михальський Тарас Романович
  326/2 Рогожкін Вадим Олексійович
  326/4 Запара Генадій Віталійович
  326/5 Флиста Юрій Зіновійович
  244/231 Воробель Іван Володимирович

  Опікуватись могилами, що залишаються на цвинтарі, продовжують місцеві мешканці.

  Каріна ЧЕПИГА

  Довідка

  З ініціативи громадськості Старобільського району Луганської області восени 2014 року відбулося поховання 37 понівечених тіл тимчасово неопізнаних героїв України. Загиблі добровольці належали до особового складу в/ч ПП ВО624 батальйону територіальної оборони Збройних сил України «Айдар» та 2-го батальйону 80-ї аеромобільної бригади ЗСУ, які ціною своїх життів зупинили подальше просування військ Російської Федерації.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!