Покусав господаря: на Косівщині у кота виявили сказ

 • Фахівці Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області встановили сказ кота, який належав жителю с. Великий Рожин, присілок Вишній Середній Кутської сільської громади Косівського району.

  Захворювання виявлено за результатами лабораторного дослідження. Спеціалісти провели епізоотичне розслідування за даним випадком та встановили факт прямого контакту загиблої тварини з господарями (покуси, подряпини).

  Про випадок повідомили у Кутській селищній раді.

  Аби ліквідувати захворювання, фахівці визнали територію неблагополучною, наклали карантинні обмеження та розпочали ліквідацію сказу.

  “Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно (щороку) проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилася підозра або клінічні ознаки захворювання, – інформувати службу ветеринарної медицини, або доправити тварину для огляду у ветеринарну установу. У випадку виявлення контакту домашніх тварин з тваринами дикої фауни повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини для проведення відповідних заходів, з метою попередження зараження та загибелі домашньої тварини”, – наголошують у селищній раді.

 • До теми: На Рожнятівщині в усіх громадах вакцинуватимуть від сказу диких тварин

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!