Ні – стражданням: майже 8000 прикарпатців потребують паліативної допомоги

 • Сьогодні, 10 жовтня, відбувається спільне засідання комісій Івано-Франківської та Кіровоградської обласних рад з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

  Спершу слово взяв голова Олександр Чорноіваненко, голова Кіровоградської обласної ради.

  “Це була моя ініціатива – відвідати Прикарпаття. Ми їздимо у Польщу, Румунію та Угорщину – але чомусь дуже мало спілкуємось всередині нашої прекрасної України. За останні 27 років ми багато втратили, бо не спілкувались. У вас є що перейняти, ми бачимо речі, які можемо втілити в своїй області. І ми підпишемо договори, які дадуть можливість співпрацювати на всіх рівнях – зокрема, і в охороні здоров’я, і в освіті. Вірю, що об’єднавшись, ми зможемо подолати всі негаразди”, – сказав Олександр Чорноіваненко.

  Потім голови двох комісій – Манолій Піцуряк та Ірина Чемерис – представили своїх депутатів та розповіли про особливості роботи в цій сфері. Далі перейшли до розгляду питань порядку денного. Першим із них стала організація паліативної допомоги в регіоні, а також статистика по цій сфері.

  “Ніщо не може бути важливішим, ніж звільнення людини від страждань. Чи це рак, чи остання стадія будь-якої іншої серйозної хвороби – паліативна допомога потрібна у всіх сферах медицини. В світі зараз близько двадцяти мільйонів людей, які потребують паліативної допомоги, і ця цифра буде зростати. На Івано-Франківщині ж ця цифра складає 7864 особи – з них 5660 дорослих та 2204 дітей. Наші можливості при цьому обмежені”, – сказала Ірина Слугоцька, головний лікар Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги.

  Вона описала схему надання паліативної допомоги на Прикарпатті. Зокрема, крім стаціонарних закладів, функціонують дві бригади, які виїжджають до невиліковно хворих дорослих та дітей.

 • Читайте також: У Франківську сотні медиків та освітян вийшли на протест (фоторепортаж)

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!