Політолог прогнозує продовження дипломатичного конфлікту України та Угорщини

 • Конфлікт між Україною і Угорщиною буде загострюватися у зв’язку із підготовкою закону про забезпечення статусу української державної мови.

  Таку думку висловив політолог, голова Центру прикладних політичних досліджень Володимир Фесенко, пише УНН.

  Не варто поки очікувати завершення цього протистояння (з Угорщиною – ред.)Більше того, нас ще очікують і певні сплески. Зараз, наприклад, розглядається закон про забезпечення статусу української як державної мови, і, відповідно, це теж може стати приводом для Угорщини, для якихось критичних заяв, негативних оцінок і так далі“, – зазначив політолог.

  За його словами, Київ має “перетерпіти” різкі випади Будапешта на свою адресу, продовжуючи жорстко реагувати на намагання Угорщини нав’язати Україні свою політику в Закарпатті. Як зазначив експерт, подібні кризи раніше відбувалися і в стосунках Угорщини з Румунією і Словаччиною, однак за кілька років вони минали і стосунки між країнами налагоджувались.

  Думаю, що зараз треба продемонструвати нашим угорським друзям, що є суверенна територія України, що є логіка української політики, яку треба поважати“, – додав він.

  При цьому він додав, що конфлікт щодо політики на Закарпатті виник з ініціативи саме угорської сторони. Для того, щоб подолати конфлікт в регіоні, потрібні цілеспрямовані зусилля різних гілок влади. Зокрема певні законодавчі зміни, зусилля центральної і місцевої влади. Однак ефект від таких дій, на думку політолога, стане помітний лише за покоління-два.

 • Нагадаємо, у вересні міністр закордонних справ України Павло Клімкін пообіцяв, що українська сторона належним чином відреагує на видачу Угорським консульством жителям Закарпаття угорських паспортів.

  12 жовтня Клімкін заявив, що ситуацію з подвійним громадянством України та Угорщини на Закарпатті необхідно розв’язати так, щоб не зашкодити людям, які вже мають два паспорти.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!