Поліція Прикарпаття перевірятиме місця продажу ялинок

 • На території Прикарпаття проходять профілактичні заходи під умовною назвою «Ялинка».

  Про це повідомляє поліція в Івано-Франківській області. 

  На території Івано-Франківщини тривають заходи, спрямовані на посилення державного контролю за охороною лісів від незаконних вирубок, безконтрольного перевезення та реалізації хвойних насаджень.

  У передноворічний та Різдвяний період працівники поліції краю перевірятимуть усі можливі місця реалізації ялинок, а також проводитимуть перевірку транспортних засобів, щодо законності перевезення хвойних дерев.

  Слід зазначити, що всі офіційно зрублені новорічні ялинки мають бути оснащені пластиковими бірками чи стрічками зі штриховим кодом.

  За ним перевіряється інформація про місце придбання дерева.

  Продаж нелегальних ялинок тягне за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність:

  – ст. 65 КУпАП (незаконна вирубка, пошкодження і знищення лісових культур і молодняка) тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 85 до 170 гривень і на посадових осіб – від 119 до 204 гривень;

  – ст. 159 КУпАП (порушення правил торгівлі на ринках) тягне за собою накладення штрафу на громадян від 17 до 51 гривні;

  – ст. 160 КУпАП (торгівля з рук у невстановлених місцях) тягне за собою накладення штрафу від 17 до 119 гривень з конфіскацією предметів торгівлі або без такої, або накладення штрафу від 102 до 255 гривень з конфіскацією предметів торгівлі.

  Громадяни, які куплятимуть ялинки без відповідного чіпа також будуть притягуватись до адміністративної відповідальності.

  Якщо незаконна вирубка хвойних культур буде здійснена у лісах та інших захисних насадженнях і спричинить істотний збиток – у таких протиправних діях убачатиметься склад злочину, передбаченого ст. 246 КК України (Незаконна вирубка лісу).

  Шановні громадяни правоохоронці Івано-Франківщини звертаються до Вас, якщо Ви виявили факти незаконних порубок ялинок, їх подальшого транспортування або продажу повідомляйте на лінію “102”.

  До теми: У Франківську продаватимуть ялинки у горщиках (ФОТО)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!