Половина українців вважають, що тривога під час злетів МіГ-31 завжди потрібна

 • Ще близько 40% українців зазначають про доцільність диференціації тривог залежно від ситуації та реальності загрози.

  Половина (51%) українців вважають, що завжди потрібно оголошувати повітряну тривогу під час злетів російських літаків МіГ-31 – потенційних носіїв ракет “Кинджал”. Як передає “Укрінформ”, про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою Рейтинг щодо сприйняття загроз та очікувань зими 2023-2024 року.

  За даними опитування, кількість українців, які взагалі виступають проти оголошення тривог, не перевищує 5%.

  Найменшою підтримкою ця норма користується серед мешканців Києва. 59% з них вважають, що тривогу в такому випадку потрібно оголошувати не завжди, а залежно від ситуації.

  Що передувало

  Раніше, Президент Володимир Зеленський доручив Міністерству оборони знайти рішення щодо тривалих повітряних тривог через злети МіГ-31. Він зауважив, що поточний рівень української ППО “дає змогу дещо осучаснити реагування без непотрібних зупинок країни”.

  Пізніше Зеленський пояснив своє рішення тим, що росіяни спеціально підіймають у небо МіГ-31 на кілька годин. Усе – щоб призупинити на цей проміжок часу економіку України та посіяти паніку серед населення. За словами Президента, нашим військовим та правоохоронцям потрібно знайти спільне технологічне рішення, яке б дозволило людям відрізняти максимальну небезпеку від російських провокацій.

  Зі свого боку начальник служби зв’язків з громадськістю командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що схема оповіщення населення про ракетну небезпеку наразі не зміниться, оскільки МіГ-31 іноді злітає з ракетою, іноді – без неї. Але дуже часто інформація щодо присутності ракети на борту залишається невідомою.

 • Опитування проведено серед населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України.

  Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера), на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%. Терміни проведення: 22-23 листопада 2023 року.

  До теми: ЗСУ ліквідували вже 330 000 окупантів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!