Польща очікує напливу лікарів і медсестер із України

 • Польща розраховує, що в 2021 році через спрощену процедуру отримання дозволу на роботу для працівників охорони здоров’я з-за меж Європейського Союзу, кількість працівників сфери охорони здоров’я з України збільшиться.

  Про це пише Дзеркало тижня з посиланням на польське видання «Puls Biznesu».

  За його даними, в 2020 році в польській системі охорони здоров’я і соціальної допомоги працювало понад 4,2 тисячі осіб з України.

  За даними Міністерства розвитку, праці та технологій, в минулому році роботу в Польщі знайшов 41 лікар з України, зате в 2019 році таких осіб було 27, що означає 70-відсоткове зростання. Для порівняння: за аналогічний період сталося 38-відсоткове зменшення працевлаштування українців в IT-секторі. Щодо українських медсестер статистика трохи гірша: в 2020 році їх працевлаштувалося в Польщі тільки 11, а в 2019 – 10. Однак, як зазначає видання, оптимізму додає факт, що медики з-за східного кордону вже давно висловлювали готовність приїхати до Польщі на роботу, але цьому перешкоджали жорсткі правові положення. Однак цей бар’єр, як уже згадувалося раніше, усунули.

  Всього в Польщі зараз працює 142 000 лікарів і майже 38,5 тис. лікарів-дантистів. З показником 2,4 медика на тисячу жителів Польща знаходиться на одному з останніх місць в Європі. За підрахунками Верховної палати лікарів, країні не вистачає: 68 000 лікарів. Тому кадровий дефіцит могли б поповнити фахівці з-за кордону. Сьогодні в країні над Віслою працюють 1 594 лікарів-іноземців. 318 з них є вихідцями з країн Євросоюзу, а 1276 – з різних куточків світу (наприклад, Мавританії, Шрі-Ланки, Танзанії, Руанди, Непалу). Але найчисленнішу групу з-за меж складають українці (550), білоруси (330) і росіяни (57).

  До слова, в 2020 році в Україні звільнилися 34 тисяч медиків.

  До теми: Стало відомо, яким буде “паспорт вакцинації” в ЄС

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!