Польща пропонує Україні рішення для припинення страйку перевізників на кордоні

  • Страйк, який розпочався 6 листопада, порушив торгівлю та погіршив двосторонні відносини.

    Польський уряд надіслав Україні пропозиції, спрямовані на врегулювання страйку перевізників на кордоні, пропонуючи скасувати обов’язкову реєстрацію в системі електронної черги на конкретних пунктах пропуску. 

    Польський уряд відреагував на страйк перевізників та блокування пропускних пунктів на кордоні з Україною. Варшава вже надіслала Києву пропозиції щодо врегулювання ситуації. Про це йдеться на сайті польського уряду, передає УНН.

    Міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик надіслав листа віцепрем’єр-міністру з питань реконструкції України та міністру розвитку муніципалітетів, територій та інфраструктури України Олександру Кубракову “з приводу протесту польських перевізників” на кордоні.

    У Мінінфраструктури Польщі пояснюють “запровадження українською стороною системи так званої електронної черги” (єЧерга) однією з причин такої акції протесту польських підприємців транспортної галузі.

    Так, Адамчик закликав “терміново вжити заходів щодо виконання вимог польських автоперевізників, за які відповідає українська сторона”.

    “Тому ідея полягає у тому, щоб виключити обов’язкову реєстрацію в електронній черзі транспортних засобів, які повертаються з України до ЄС без вантажу. Принаймні на двох пунктах пропуску: “Зосін – Усцилуг” та “Нижанковичі – Мальховіце”, – йдеться у заяві.

    Польський міністр висловив сподівання, що влада України піде на ці кроки заради “добробуту українських та польських водіїв, перевізників та підприємців з інших секторів економіки”.

    6 листопада польські перевізники розпочали фізичне блокування трьох з чотирьох найбільших прикордонних переходів на польсько-українському кордоні.

    Як українські, так і польські експортери, імпортери та перевізники вже зазнають збитків.

    Так само страждають і взаємини між двома країнами, які ще не встигли відновитися після зернового конфлікту.

    Страйкарі обіцяли пропускати певні види товарів на кордоні. Йдеться про гуманітарку й інші небезпечні вантажі, наприклад паливо. Втім, відповідні особи фіксують порушення обіцянки, оскільки вищезгадані машини й надалі стоять в загальній черзі.

    Читайте також: Уряд Польщі нарешті відреагував на блокаду кордону з Україною

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!