Польську мову можуть включити до переліку предметів ЗНО, – Ірина Верещук

 • Польська мова може стати предметом для складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

  Про це заявила віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук під час наради, на якій обговорювались можливості отримання освіти українцями в Польщі й поляками – в Україні, передають ФАКТИ.

  На нараді також були присутні представники Міністерства освіти і науки та Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

  Серед тем обговорення була, зокрема, можливість включення польської мови до переліку навчальних предметів, з яких проводиться ЗНО.

  “Об’єднання з поляками – запорука сталого розвитку та безпеки. Освіта і мова – це головні інструменти, з яких починається таке об’єднання. Маємо переходити до конкретних дій, щоб інтегруватися у європейський простір. Перший крок – вивчення мов країн-сусідів. І цей крок має бути обопільним: поляки готові включити українську мову як іноземну до переліку навчальних предметів. Водночас українська сторона має розробити стратегію складання іспитів з польської мови. І якщо для цього потрібно вносити зміни до законодавства, необхідно розпочинати цей процес вже сьогодні”, – сказала Верещук.

  Зазначається, що сьогодні для громадян Польщі в МОН опрацьовують алгоритм визнання та зарахування результатів Egzamin maturalny (польська матура) при вступі до українських навчальних закладів.

  Віцепрем’єрка Верещук запропонувала підтримати зареєстрований у парламенті урядовий законопроєкт № 8228-1. Він продовжить на 2023 рік скасування ДПА і ЗНО як конкурсного критерію доступу до освітніх закладів.

  “Це спростить як нашим громадянам, так і полякам процес вступу до українських і польських навчальних закладів”, – вважають в Мінреінтеграції.

  Своєю чергою представники МОН повідомили, що сьогодні у Польщі визнаються українські документи про базову загальну середню освіту (атестати про закінчення 9 класу). Так само як і результати ЗНО зараховуються для вступу у польські вищі навчальні заклади.

  “Українська сторона відкрита до співпраці з Польщею на всіх рівнях, щоб забезпечити доступ нашої молоді до якісної європейської освіти”, – резюмувала Ірина Верещук.

  Читайте також: Прикарпатські захисники отримали спецавтомобіль від польських благодійників

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!