Польський міністр вибачився за розсипане на кордоні українське зерно

 • Він зазначив, що протестувальники зробили це через емоції, перебуваючи у складній економічній ситуації.

  Міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Чеслав Секерський вибачився за розсипане польськими фермерами українське зерно на кордоні. Про це йдеться в коментарі міністра, передає Укрінформ.

  “Від імені польських фермерів я прошу вибачення за такий вчинок відчаю та прошу з розумінням ставитися до їх надзвичайно складної ситуації. Ми ведемо технічні переговори з Міністерством сільського господарства України, під час яких хочемо визначити умови торгівлі, які б обмежили надходження товарів, які порушують стабільність агропродовольчих ринків”, – зазначив міністр.

  Він визнав, що ситуація є “напруженою”, назвавши висипання протестувальниками зерна “неправильною формою протесту”. Але яку часто використовують фермери в різних країнах.

  “Як на мене, фермери не стримали своїх емоцій. Але варто пам’ятати, що вони перебувають у дуже складній економічній ситуації. На початку весняно-польових робіт у них немає грошей. Я прихильник діалогу та прямої розмови як найкращої форми розв’язання складних проблем”, – підкреслив Секерський.

  Своєю чергою він зауважив, що занадто емоційною була також реакція української сторони. Зокрема, у висловлюваннях заступника міністра економіки, а раніше мера Львова та інших політиків.

  “Я розумію спротив української влади щодо труднощів з експортом сільськогосподарської продукції. Я також усвідомлюю, що торгівля йде в обидві сторони, і ми також експортуємо в Україну”, – наголосив міністр.

  Він додав, що польські фермери допомагали Україні і хочуть й надалі це робити. Проте вони хотіли б, щоб від цієї допомоги “виграв український бюджет і фермери, а не олігархи, які мають величезні площі для вирощування зернових та інших видів агропродукції”. За його словами, саме олігархи стоять за цим значним імпортом, який підриває стабілізацію агропродовольчих ринків у Європі.

 • “Вирішення проблем полягає не лише в польсько-українських відносинах, адже Єврокомісія відповідає за організацію та правила торгівлі на спільному європейському ринку”, – зауважив Секерський.

  Інцидент з висипанням зерна

  Інцидент з висипанням зерна з трьох українських вантажівок стався в неділю близько 12:30 (за київським часом) на автодорозі № 12. Вона веде до прикордонного переходу в Дорогуську поблизу місця протесту фермерів. За попередніми даними поліції, учасники акції зірвали митні пломби з трьох вантажівок, які їхали з України. У результаті зерно частково висипалося на дорогу. За підрахунками, з кожної вантажівки висипалося близько тонни зерна.

  Як заявив посол України в Польщі Василь Зварич, українська сторона вимагає знайти і притягнути до відповідальності осіб, причетних до розсипання зерна з опломбованих вантажівок, які рухалися транзитом через Польщу до Литви. Районна прокуратура міста Холм Люблінського воєводства розпочала слідство за фактом висипання зерна з українських вантажівок перед переїздом у Дорогуську.

  Читайте також: Блокада продовжується: у ДПСУ розповіли про ситуацію на українсько-польському кордоні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!