Помер голова Калуської станиці Братства вояків УПА

 • Сьогодні помер Степан Петраш – голова Калуської станиці Братства вояків УПА та почесний громадянин Калуша.

  Про це повідомив нардеп Едуард Прощук.

  “Степан Миколайович – неймовірна людина, яка героїчно боролась за незалежність України. Його мудрість, щирість та велика відданість Батьківщині надихали всіх. Вічна та світла пам’ять!”, – написав Прощук.

  Довідково: Степан Петраш в 16 років ступив на шлях боротьби, а у 17 молодий повстанець на псевдо “Данилко” вже воював проти нацистів і радянських окупантів. За боротьбу з окупантами Степан Петраш був засуджений до 10 років позбавлення волі. Відбував покарання сталінського режиму у Воркуті.

  Звільнений 5 жовтня 1954 року, але ще багато років вимушений перебувати у Воркуті без права виїзду. В Україну повернувся лише в 1972 році.

  Усе своє життя Степан Петраш був справжнім патріотом, борцем за незалежність України, невтомним громадським і політичним діячем. З 2000 року очолює станицю ветеранів ОУН-УПА Калущини. Попри поважний вік активно проводить патріотичну роботу серед учнівської молоді.

 • Є автором книги “Була собі пригодонька” та став одним із героїв фільму “Шлях поколінь”. За активну громадську діяльність Степана Петраша неодноразово нагороджували відзнаками та нагородами державного рівня.

  Читайте також: У Франківську учасник визвольних змагань ОУН-УПА відзначив 90-річний ювілей

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!