Померла остання зв’язкова Романа Шухевича

 • У п’ятницю, 12 серпня, у Львові у віці 98 років померла зв’язкова головнокомандувача УПА Романа Шухевича, активістка Організації українських націоналістів, кавалерка ордена княгині Ольги III ступеня Дарія Гусяк.

  «Сьогодні у 14:20 за київським часом відійшла у вічність остання зв’язкова Романа Шухевича Дарка Гусяк, справжня мучениця і подвижниця. З юних років належала до ОУН, була завжди на відповідальних ділянках праці. Потім стала зв’язковою Романа Шухевича, арештована в 1950 році, відбула 25 років в’язниці», –повідомив у Facebook екс-нардеп Юрій Шухевич, син Романа Шухевича.

  Дарія Гусяк народилася в Трускавці в 1924 році. З 15-річного віку мала тісні зв’язки з членами підпільної ОУН та виконувала доручення організації. Згодом стала зв’язковою головнокомандувача УПА і разом зі своєю мамою шукала й облаштовувала хати, де проживав Роман Шухевич під чужим іменем з охороною.

  Арештована радянськими спецслужбами навесні 1950 року та утримувалась в тюрмі «на Лонцького» у Львові. Дарію Гусяк засудили на 25 років тюремного ув’язнення, яке відбувала в тюрмах Верхньоуральська, Володимира та Мордовії. Вийшла на волю на 51-му році життя, відбувши весь термін покарання.

  Після звільнення і далі зазнавала переслідувань від радянського режиму. З початком незалежності України Дарія Гусяк стала членкинею проводу Конгресу українських націоналістів, створила та очолювала громадську жіночу організацію – Всеукраїнську лігу українських жінок.

  Читайте також: Бібліотекарка з Франківська здає на макулатуру російськомовні книги і купує українські

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!