Померла відома косівська майстриня Любов Ракевич

 • 18 квітня померла Любов Іллівна Ракевич – майстриня художньої вишивки, член Національної спілки художників України (2008), директор Косівського художньо-виробничого комбінату.

  Вона народилася 17 грудня 1962 року в м. Косові. Закінчила Коломийський технікум механічної обробки деревини (1988), пише «Галицький кореспондент» з посиланням на «Косів. Імена».

  Працювала в галузі декоративно-прикладного мистецтва (художня вишивка, ткацтво). Оздоблювала вишивкою рушники, чоловічі і жіночі сорочки, серветки, доріжки, портьєри, комплекти одягу культового призначення.

  Основні твори: комплект одягу священника «Урочистий» (1997), комплект вишитих портьєр, доріжок «Мамина світлиця» (2001-2003), чоловіча сорочка «Черлена» (2003); ткані верети, килими, доріжки. Її рушники є на престолі в греко-католицькій церкві в Мюнхені, в українських церквах Рима, США, демонструвалися на міжнародних виставках.

  Популяризувала творчість професійних художників і народних майстрів Косівщини у різних європейських країнах. Досконало знала культуру та звичаї гуцулів.

  Любов Ракевич два з половиною роки вишивала фелон для церкви Святого Василія, для отця Івана (Бурдяка), який, побачивши цю роботу, став перед майстринею на коліна.

  Нагадаємо, У Франківську помер відомий хірург Микола Селезінка

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!