Понад 25 тисяч гривень штрафу сплатить прикарпатець за ляпас землячці 

 • Обвинувачений оскаржив суворість призначеного покарання. Вважає, що суд не визнав наявні пом’якшуючі обставини.

  Про це пише “Галицький кореспондент”, з посиланням на Івано-Франківський апеляційний суд.

  10 квітня 2024 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Івано-Франківського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу обвинуваченого яремчанця на вирок Яремчанського міського суду від 25.01.2024 року.

  Чоловіка засудили за ст. 296 ч. 1 КК України до штрафу в розмірі однієї тисячі п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 25 500 гривень.

  Засуджений 24 березня 2022 в м. Яремче порушив громадський порядок – посварився з мешканкою м. Яремче, вживаючи нецензурні слова. На зауваження з цього приводу не реагував, а навпаки продовжив конфлікт ляпасом жінці. Наслідок у потерпілої – синець на обличчі та набряк, які належать до легких тілесних ушкоджень.

  Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали кримінального провадження, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів більшістю голосів вважає, що апеляційна скарга обвинуваченого не підлягає задоволенню з наступних підстав.

  Фактичні обставини справи, доведеність вини, кваліфікація дій обвинуваченого в апеляції не оспорюються, тому в цій частині не перевіряються.

  Відповідно до вимог ст. 50, 65 ККУ, ст. 370 КПК України судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим, а призначене винному покарання – законним й справедливим.

  Оскаржений вирок в частині покарання цим нормам закону відповідає, підстав для його скасування чи зміни не встановлено.

  Наведені апелянтом доводи не дають правових підстав для пом’якшення йому покарання.

  Суд першої інстанції врахував обставини на які посилається засуджений в апеляційній скарзі та призначив йому покарання у межах санкції частини першої статті 296 КК України у вигляді штрафу, яке є найм’якшим видом покарання і це покарання є необхідним та достатнім для його виправлення, а також для запобігання вчинення ним нових кримінальних правопорушень.

  Також читайте: Здавав техніку з військової частини в оренду: на Прикарпатті затримали майора, який займався хабарництвом

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!