Понад 50% ліжок у лікарнях Прикарпаття заповнені хворими на COVID-19

 • 27 жовтня в Івано-Франківській обласній державній адміністрації відбувся круглий стіл на тему «Адвокація на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19 згідно з Дорожньою картою та їх виконання в Україні».

  Під час засідання були присутні голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук, Володимир Дзьомбак, в.о. обов‘язків директора департаменту охорони здоров‘я ІФ ОДА, а також Тимофій Бадіков, виконавчий директор ГС «Коаліція за вакцинацію».

  Тимофій Бадіков зазначає, що завдяки співпраці влади, медиків та свідомості населення є рекорди по вакцинації.

  Світлана Онищук, каже, що ситуація в області із захворюваністю напружена.

  «Як бачимо, захворюваність на Прикарпатті висока, завантажуваність ліжок становить 64,1%. Медичні заклади працюють у напруженому режимі», – акцентує Онищук.

  За її словами, активно проводять і вакцинацію.

  «Ми залучаємо голів територіальних громад, місцеве духовенство, аби говорили людям в селах про важливість вакцинації, адже це здоров‘я, за яке зараз триває запекла боротьба. У місті ми вакцинуємо і на вокзалах, і автостанціях. Якщо говорити про статистику, то за минулу добу вакицнували 8 811 осіб», – говорить Світлана Онищук.

  Вона каже, що працюють 33 мобільні громади й 121 пункт щеплення. Загалом за період вакцинальної кампанії здійснили 414 932 щеплення.

  Вусала Аллахвердієва, технічний спеціаліст Бюро ВООЗ в Україні, навела статистичні дані по вакцинації від коронавірусу.

  «На середину жовтня дуже низький рівень вакцинації серед старших людей. Щодо Прикарпаття, то лише 12,7 % населення вакциновані двома дозами. Серед 287 тисяч населення у віці старше 60 років повністю вакциновані лише 45 тисяч (15, 5%)», – каже Вусала.

  Вона рекомендує, аби краще захистити населення від COVID-19 на місцевому рівні керівництво ОТГ і місцеві лідери повинні координувати з Охороною здоров‘я, проводити активну інформаційну кампанію, а саме підготувати та розмістити інформацію про вакцинацію у селах та містах.

  До теми: Івано-Франківщина потрапила у “червону” зону карантину

  Марцінків розповів як працюватимуть кафе, ринки та школи у “червоній” зоні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!