Попри карантин, на Прикарпатті цілодобово працюють п’ять метеостанцій

На Прикарпатті знаходиться найвисокогірніша в Україні сніголавинна метеорологічна станція “Пожижевська”. На ній працюють метеорологи, які кожні три години фіксують зміни погоди та передають дані у Київський гідрометеоцентр.

Суспільне” спробувало зателефонувати на станцію, але обидва контактні телефони – “поза мережею”. Коли хмари опускаються низько, тут може зникати зв’язок.

Пожижевська – важкодоступна, високогірна станція. На ній метеорологи проводять ґрунтовні наукові дослідження структури снігу, його накопичення. На станції збирають дані для того, аби скоректувати та уточнювати методику прогнозування сніголавинної небезпеки“, – розповідає начальниця відділу гідрометзабезпечення Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології Тетяна Атаманюк.

Гора Пожижевська, яка має висоту 1822 метри, лежить у північно-західній частині хребта Чорногора. На її схилі розташована Пожижевська полонина – найвітряніша локація у горах, найвологіша в Україні. Це найвисокогірніше місце праці: тут знаходяться біостаціонар Інституту екології Карпат НАН України і найвисокогірніша сніголавинна метеостанція (1450 метрів над рівнем моря), пишуть на сторінці відділу туризму ОДА.

Загалом на Прикарпатті є п’ять цілодобових метеорологічних станцій, які працюють за міжнародним скоординованим часом, тобто за Грінвічем. Три з них – спеціалізовані: Карпатська селестокова у Яремчі, яка спостерігає за селями та водним режимом ріки Прут і його приток, Авіаційна (АМСЦ) у Франківську та Пожижевська сніголавинна.

Це трохи мало – треба було б відкрити ще станції на Рогатинщині та десь на південному сході (Снятинщині, Городенківщині чи Тлумаччині), адже клімат дещо відрізняється від тієї ж метеостанції в Коломиї, яка знаходиться найближче до цих районів“, – каже начальниця відділу гідрометзабезпечення Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології Тетяна Атаманюк.

Всупереч карантину, усі метеостанції працюють цілодобово, говорить Тетяна Атаманюк.

До теми: Прикарпатців попереджають про значну сніголавинну небезпеку

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!