Популярні вершини Карпат: п’ять гір, які варто підкорити

  • Карпатські вершини ніколи не залишать байдужим того, хто їх підкорив. Вони можуть бути різними – стрімкими й кам’янистими, порослими ялівцем або засніженими. Але неважливо від зовнішнього вигляду, гори приваблюють туристів у будь-яку пору року й погоду. 

    Журналісти обрали п’ять найпопулярніших вершин Карпат, які вразять вас своїми пейзажами, пише “24 travel”.

    Говерла (висота – 2 061 метра)

    Найвища гора України. Місце, де має побувати кожен українець, адже саме тут можна почерпнути багатого корисного та естетичного. Сходження на Говерлу популярне як влітку, так і взимку. Однак, взимку такі походи рекомендуються тільки професійним альпіністам. За формою Говерла нагадує правильний конус, загалом вона покрита альпійськими луками, а подекуди й чагарниками. Іноді на вершині зустрічаються кам’яні розсипи. До речі, один із джерел Пруту бере свій початок саме в підніжжі гори, а поруч знаходяться мальовничі водоспади.

    Бребенескул (Висота – 2 038 метри)

    Друга серед найвищих гір Карпат. Вона знаходиться на середині Чорногірського хребта, між горами Мунчель і Ребра. З гуцульського діалекту назва перекладається як “випуклий”, що повністю характеризує форму вершини. Вона майже не відрізняється від основного хребта, іноді можна навіть не зрозуміти, що це пік гори. Проте багато хто вважає її однією з найкрасивіших вершин на хребті: через особливе розташування і клімат на її схилах весь рік може лежати сніг, навіть влітку. Недалеко від неї розташоване найбільше високогірне озеро України з такою ж назвою – Бребенескул.

    Піп Іван Чорногірський (висота – 2 028 метри)

    Одна з найвищих вершин Чорногірського хребта, розташована на південно-східній частині масиву Чорногора на межі двох областей: Закарпатської та Івано-Франківської. У 30-х роках XX століття на горі поляки побудували кам’яну обсерваторію. Віднедавна, вона була частково відновлена для туристичних потреб. Затятим мандрівникам вона відома за назвою “Білий Слон”. З вершини Попа Івана відкриваються панорами на Говерлу, Бребенескул, Петрос, Гутин Томнатник та на гору Ребра.

    Петрос (висота – 2 020 метри)

    Друга після Говерли за популярністю. Розташована у північно-західній частині масиву між горами Шешул і Говерлою. Характеризується стрімкими схилами, тому досвідчені туристи не рекомендують ходити туди без спеціального спорядження. Інша її назва – “Грозова гора”, тому що в негоду сюди завжди б’ють блискавки, а шквальний вітер ламає та зносить всі будівлі на горі. Насправді цей маршрут доволі складний.

    Велика Сивуля (Висота – 1 836 метри)

    Найвища вершина Сивулянського хребта, що входить до гірського масиву Ґорґани. Сивулянський хребет складається з сірих грубошарових пісковиків, він укритий кам’яними розсипами. Говорять, що таку назву він здобув через моторошну легенду про князівну, яка вибралася з неволі та блукала тут не один день, а у результаті посивіла. Гора є кам’янистою, тому туристам, які хочуть підкорити її бажано мати спеціальне спорядження.

    Читайте також: Влітку сотні туристів для підкорення вершин чи єднання з природою вирушають у Карпатські гори. Вважаючи, що гірський відпочинок влітку значно безпечніший, туристи наражають себе на смертельну небезпеку. Тому перед початком мандрівки не слід забувати про спорядження та правила безпеки, щоб похід запам’ятався лише краєвидами, а не травмами.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!