Поради від “Гостинного Дому”: як уникнути черг в супермаркетах

  • Ви забігаєте в супермаркет за найнеобхіднішим, розраховуючи, що це займе максимум 10 хвилин.

    Але потім підходите до кас і ваш план розбивається вщент. Щоб уникнути цього, правильно вибирайте чергу. Вставайте слідом за людиною з повним кошиком. Це здається парадоксальним, але насправді скорочує час очікування. Дослідники встановили, що на обслуговування кожного покупця йде певна кількість часу: в середньому 41 секунда на те, щоб привітатися, розплатитися, попрощатися і забрати покупки, і по три секунди на те, щоб пробити кожен товар. Тому, виходить, що черга з кількох людей з меншою кількістю товарів насправді буде рухатися повільніше. Давайте підрахуємо. Для того, щоб пробити 100 товарів одного покупця, знадобиться близько шести хвилин. Якщо ви встанете в чергу з чотирьох людей, у кожного з яких буде по 20 товарів, на обслуговування піде майже сім хвилин. Якщо скласти цей час разом, за рік набігає чимало.

    Повертайте ліворуч. Більшість людей – правші і зазвичай повертають направо, тому черга зліва може бути меншою. Звертайте увагу на касира. Якщо ви помітили, що касир особливо балакучий, розмовляє з покупцями або коментує товари, уникайте такої черги.

    Вивчайте інших покупців. Важливо не тільки кількість людей перед вами, але також їхній вік і покупки. Наприклад, більше часу займає обслуговування літніх людей. Вони не завжди знають, як поводитися з платіжною карткою, і, в цілому, можуть призвести до затримки черги.

    Вибирайте чергу, яка веде до декількох касирів. Такі черги зазвичай бувають в аеропортах і банках, але зустрічаються і в супермаркетах. Вони завжди рухаються швидше, тому що людина на початку черги підходить до першого співробітника, який звільнився. Крім того, ставши в подібну чергу, ми відчуваємо полегшення, тому що нам більше не потрібно обирати, до якого касира підійти, і сумніватися у своєму рішенні.

    Прискорте обслуговування. Кладіть товари штрих-кодом до касира.

    Пам’ятайте – очікування тільки у вас в голові. В якійсь мірі очікування – це всього лише психологічний стан. Більшість людей зазвичай перебільшує час свого очікування в черзі на 36%. Крім того, покупці звертають більше уваги на довжину черги, а не на те, як швидко вона рухається. Вибираючи між короткою чергою, яка повільно рухається і довгою, яка швидко рухається, ми зазвичай віддаємо перевагу першій, навіть, якщо час очікування в обох чергах виходить однаковим. Також не забувайте, що очікування проходить швидше, якщо ви на щось відволікаєтеся, наприклад розмовляєте з іншими покупцями або читаєте.

    Вдалих Вам покупок!

    Мережа супермаркетів «Гостинний Дім»

    chega

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!