Поради юриста: Виплати для демобілізованих

 • Я був призваний у ВСУ під час мобілізації.  Чи повинна мені нараховуватися зарплата за цей час, і якщо так, то який саме період вважати останнім днем перебування у ВСУ для розрахунку зарплати?

  Відповідно до ч. 3 ст. 119 КЗпП України та ч. 2 ст. 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», за працівниками, які призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, у яких вони працювали на час призову.

  Міністерство соціальної політики в листі від 24.05.2016 № 593/13/84-16 надало роз’яснення щодо того, яку дату вважати днем фактичної демобілізації.

  Це день виключення зі списків особового складу військової частини у зв’язку зі звільненням з військової служби (оформлюється наказом військової частини, про що робиться відповідний запис у військовому квитку).

  Тетяна Коташевська

 • Матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки міжнародного медіа-проекту MyMedia

  АТОО

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!