“Порятунок в горах”: на Прикарпатті презентували мобільний додаток для туристів

 • Рятувальники Івано-Франківщини 10 грудня презентували мобільний додаток для походів у Карпати та систему GPS-моніторингу туристів.

  Цей мобільний додаток скоротить час для пошуку заблукалих мандрівників і спростить координацію, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на Суспільне Карпати.

  Система моніторингу безпеки туристів – це комплекс зі спеціальних GPS-трекерів, переносних станцій для передачі сигналу, планшетів та електронної системи. Вона відстежує у реальному часі місце туристичних груп, які зареєструвалися у рятувальників. Коли мандрівники потрапляють у надзвичайні ситуації, комплекс автоматично приймає й опрацьовує від них повідомлення “SOS”. Його слід натиснути у додатку на смартфоні. 

  Екстрені повідомлення додаток відправлятиме за мінімального мобільного покриття. Окрім сигналів “SOS”, у застосунку можна реєструвати свої походи та консультуватися із рятувальниками.

  Керівник громадської організації “Карпатські стежки” Олександр Бурсанов каже, що такий додаток спростив би пошук заблукалих. Як приклад, називає випадок, що трапився 4 грудня в Закарпатті. Тоді під час катання на снігоході заблукав турист. За три доби його знайшли мертвим.

  Застосунок під назвою “Порятунок в горах” можна завантажити на сайті обласного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій області. А за декілька днів він надійде в онлайн-маркети на системах Android та iOS.

  Нагадаємо, В Україні з’явився перший мобільний додаток для захисту жінок та дітей від домашнього насильства – WhiteRibbonUA.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!