Посол закликав українців 8 травня не відвідувати радянських меморіалів у Берліні

 • Дипломатам та громаді вдалось відстояти український прапор – у Берліні не заборонятимуть використовувати синьо-жовтий стяг на 8 та 9 травня. Про це повідомив посол України у Німеччині Олексій Макеєв і одразу ж закликав представників української громади 8 травня не йти до радянських пам’ятників, передає УНН.

  “Останні декілька днів українські дипломати та крута українська громада боролися за український прапор, щоб його не прирівнювали з прапором держави-агресора, держави-теориста. І ми цю боротьбу виграли. Український прапор дозволено”, – сказав Макеєв.

  За словами посла, учора увечері він мав довгу розмову з керівництвом поліції Берліна і саме активність української громади дозволила переконати правоохоронців не оскаржувати рішення суду, за яке боролись українці.

  Крім того, Макеєв заявив, що 8 травня у День памʼяті та примирення вирішив не ходити до радянських меморіалів.

  “Я вшаную памʼять українців, які боролися з нацизмом, “тихим” покладанням квітів до центрального німецького меморіалу пам’яті “жертв війн і тиранії” Neue Wache, відвідаю Рейхстаг, де з депутатами демократичних фракцій підійду до “графіті”, зроблених українськими воїнами у травні 1945 року, а ввечері візьму участь у ході пам’яті української громади. Закликаю вас не відвідувати радянських меморіалів та приєднатися до ходи памʼяті. З українськими прапорами!” – резюмував посол.

 • Читайте також: Активісти у Берліні домоглися скасування заборони на українські прапори 8 та 9 травня

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!