В Україні щороку народжується до 20 тисяч передчасно народжених дітей.
Занадто раннє народження малюка може трапитися внаслідок незалежних від зусиль батьків обставин чи факторів ризику. В цьому немає їхньої вини. Крім цього, шанси на нормальний розвиток та повноцінне життя для передчасно народжених малюків є досить високими, пише “Галицький кореспондент” з посилання на міський клінічний перинатальний центр.
Хоч шанси на виживання та нормальний розвиток «поспішайликів» достатньо високі, найскладніше перенести моменти виходжування матерям «ранніх пташок».
Маріам, матір маленьких Андрійка і Матвійка, мала проблемну вагітність. І під час третього скринінгу сама попросилась лягти на збереження, оскільки вона з Рогатина і боялась, що у разі ускладнень, може не встигнути потрапити до лікарні.
За три дні у жінки відійшли води і їй зробили кесарів розтин. Двійнята народились на 33 тижні вагітності. Андрійко при народженні важив 1840 г і мав 42 см, а Матвійко – 1910 г і мав зріст 44 см. Хлопчики були кволими і їх одразу забрали на виходжування у відділ інтенсивної терапії новонароджених.
Андрійка мамуся швидше взяла на руки, а от Матвійка мамі принесли лишень на 3-й тиждень ще у кисневій масці. Дітки були з мамою вдень, а вночі їх ще клали до кювезів. Мамі було важко бачити своїх дітей у такому стані. Вона лишень безумовно довіряла лікарям і молилась за своїх синочків.
Маріам протягом місяця перебувала з дітьми в кімнаті матері та дитини при відділі інтенсивної терапії новонароджених. Коли їх виписували, то дітки були достатньо міцними, щоб розвиватись уже вдома.
Зараз малюкам по 10 місяців. Вони активні і майже не відрізняються від однолітків.
Читайте також: Їх називають «поспішайки»