“Поспішайки” з Рогатина: історії боротьби за виживання передчасно народжених діток

 • В Україні  щороку народжується до 20 тисяч передчасно народжених дітей.

  Занадто раннє народження малюка може трапитися внаслідок незалежних від зусиль батьків обставин чи факторів ризику. В цьому немає їхньої вини. Крім цього, шанси на нормальний розвиток та повноцінне життя для передчасно народжених малюків є досить високими, пише “Галицький кореспондент” з посилання на міський клінічний перинатальний центр.

  Хоч шанси на виживання та нормальний розвиток «поспішайликів»  достатньо високі, найскладніше перенести моменти виходжування матерям «ранніх пташок».

  Маріам,  матір  маленьких Андрійка і Матвійка, мала проблемну вагітність.  І під час третього скринінгу сама попросилась лягти на збереження, оскільки вона з Рогатина і  боялась, що у разі ускладнень,  може не встигнути потрапити до лікарні.

   За три дні у жінки відійшли води і їй зробили кесарів розтин.  Двійнята народились на 33 тижні вагітності. Андрійко при  народженні важив 1840 г і мав 42 см, а Матвійко  – 1910  г і мав зріст  44 см. Хлопчики були кволими і їх одразу забрали на виходжування у відділ інтенсивної терапії новонароджених.

  Андрійка мамуся швидше взяла на руки, а от Матвійка мамі принесли лишень на 3-й тиждень  ще у кисневій масці. Дітки були з мамою вдень, а вночі їх ще клали до кювезів. Мамі було важко бачити своїх дітей у такому стані. Вона лишень безумовно довіряла лікарям і молилась за своїх синочків.

  Маріам протягом місяця перебувала з дітьми в кімнаті матері та дитини при  відділі інтенсивної терапії новонароджених. Коли їх виписували, то дітки були достатньо міцними, щоб розвиватись уже вдома.

   Зараз малюкам по 10 місяців. Вони активні і майже не відрізняються від однолітків.

  Читайте також: Їх називають «поспішайки»

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!