Постійно увімкнені фари й шини за сезоном: МВС планує оновити ПДР

 • Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський подав до уряду проєкт постанови про внесення змін до Правил дорожнього руху. 

  Запропоновані зміни стосуватимуться порядку використання фар, а також шин за сезонами, пише “Галицький кореспондент” із посиланням на “УНІАН“.

  У проєкті постанови визначені терміни “шина літня”, “шина зимова”, “шина усесезонна”. Запропоновані введення заборони на експлуатацію транспорту, якщо в проміжку з 1 жовтня по 31 березня на ньому установлені літні шини.

  Наразі дійсною є вимога про те, що на слизькій дорозі мають використовуватися шини, відповідні станові проїжджої частини. Цю норму МВС планує скасувати.

  Відмовитися хочуть і від норми про те, що з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами мають бути ввімкнені денні ходові вогні (або ближнє світло фар в разі їх відсутності). Тепер пропонується, аби така вимога була чинною цілий рік.

  У МВС очікують, що ці зміни “позитивно вплинуть на рівень безпеки дорожнього руху та призведуть до зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод”.

 • Порушення відповідних вимог каратиметься, як й інші порушення ПДР. У пояснювальній записці зазначили, що проєкт акта потребує проведення консультацій з громадськістю. Коли відповідне обговорення відбудеться – поки невідомо.

  До теми: на Прикарпатті зіткнулись два авто – постраждав водій

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!