Вчора, 4 лютого, на загальних зборах організації заслухали звіт координатора організації Сергія Адамовича, а також відбулося його переобрання на наступний звітний період.
“Поступовий гурт франківців” налічує 43 особи. За річний термін цією організацією було надіслано 144 звернення до органів влади, установ та підприємств з ціллю розв’язання проблем соціально-економічного та національно-культурного характеру.
Протягом 2015 р. реалізовано два грантові проекти «встановлення дитячого екомайданчика» від «Майстерні клімату» і «облаштування сенсорної кімнати для дітей-аутистів» від німецького посольства. Робота організації здійснювалося в рамках семи проектів, організували також ряд заходів і акцій.
Поступовці обговорили напрямки роботи на 2016 р., затвердили реєстр організації, урочисто прийняли в свої ряди нових осіб. Детальніше про програму дій на 2016 рік читайте нижче.
Наші проекти
1.Допомога учасникам АТО. Громадська організація «Поступовий гурт франківців» разом із Товариством з обмеженою відповідальністю «Константа Сервіс Капітал» ініціювали проект з надання безоплатної юридичної правової допомоги учасникам антитерористичної операції на сході України (надано допомогу більше як 40 учасникам АТО).
2. Нереабілітована пам’ять. Cпільно з часописом «Галицький кореспондент» ми розпочали реалізацію проекту «Нереабілітована пам’ять», у якому досліджуємо історію прикарпатців, які, виборюючи незалежність України, стали жертвами радянського терору і мають право на належну шану від держави (опубліковано 9 статей).
3. Круглі столи (проведено 13 круглих столів, які зачепили важливі проблеми суспільного розвитку міста і стали базою для подальшої роботи з владою та грантовими структурами).
Безробіття в Івано-Франківську – проблема, що не вирішується
Небезпеки та позитиви утворення об’єднаних територіальних громад у контексті розвитку м. Івано-Франківська
Соціально-правовий захист працівників правоохоронних органів
«Як будувати рідну хату» до 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького
Ревіталізація «Палацу Потоцьких» : проблеми і перспективи
Забезпечення екологічної безпеки в сучасному місті
Схід і Захід України в умовах війни на Донбасі
Роль медицини міста Івано-Франківська в системі єдиного медичного простору Прикарпаття
Історико-архітектурний спадок Івано-Франківська: сучасний стан та стратегічне збереження
Промисловість Івано-Франківська: проблеми та перспективи
Івано-Франківськ – місто студентів
Чи потрібна франківцям альтернативна енергетика?
Проблеми дітей з особливими потребами
4. Захист міського озера м. Івано-Франківська від незаконної забудови – важлива частина діяльності ГО «Поступовий гурт франківців». Ця історія отримала початок у березні 2015 року. Організація у судовому порядку оскаржила спроби забудувати відпочинково-рекреаційну зону озера, виграла грант від «Майстерні клімату» і встановила за грантові кошти дитячий екомайданчик на міському озері.
5. Палац Потоцьких. “Палац Потоцьких – серце Івано-Франківська ” – проект, ціль і мрія івано-франківців відновити історичну спадщину та ревіталізувати символ міста власними руками. Завдяки ініціативній групі територія пам’ятки прибрана, на ній почали відбуватися арт-акції, майбутнє історико-культурного комплексу обговорювалося на І міжнародному історико-архітектурному воркшопі. Для подальшої ревіталізації Палацу Потоцьких створено Благодійний фонд «Комплекс палацу С.Потоцького з брамами»
6. Книговидавчий проект «Схід-Захід». ГО «Поступовий гурт франківців» переконаний, що художня література може об’єднати людей з різних регіонів, різних політичних поглядів, релігійних конфесій тощо. Тому ми й вирішили спільно з видавництвом «Лілея НВ» започаткувати книговидавничий проект «Схід—Захід». Основна ідея цієї книжкової серії в тому, щоб під однією палітуркою поєднати твори двох авторів: одного із західної України, другого зі східної. На сьогодні видано 2 книги, 2 у роботі
7. Учасницьке бюджетування. Поступовці пропонують удосконалити «Конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування і громадянського суспільства» шляхом залучення практик учасницького бюджетування. Розпочата інформаційна кампанія.
Наші акції
Історія. Збереження історико-культурної спадщини
1.Брейн-ринг «УССи в Першій світовій війні». Вшанування УССів на горі Маківка.
2.Брейн-ринг до дня Соборності та відвідування музеїв у с. Криворівня.
3.Брейн-ринг до річниці створення УПА
4.Розкопки на місці імовірних поховань жертв масових репресій
5.Історико-архітектурний вокшоп ”Палац Потоцьких – простір і час”
6.Фільм поступовців про єврейську історію Станиславова
- Стань археологом свого міста
8.Презентація Збірки поезій та прози «Сторінками життя»
Реакція на соціально-економічні проблеми в державі
9.Перевірка маркування російських товарів в супермаркетах Івано-Франківська
10Перевірка цін на ліки в аптеках
11.Моніторинг якості надання послуг з перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті м. Івано-Франківська
12.Історія повертається: “збруйний” лицар допоможе зібрати кошти бійцям АТО
Екологічний напрямок
13.Озеленення вулиць Івано-Франківська
Соціологічні дослідження
14.Соціологічне дослідження «Соціальні проблеми та електоральні настрої мешканців Івано-Франківська»
Нагадаємо, що на Прикарпатті ініціативна група реалізовуватиме транскордонні проекти.