Потрібно витісняти приватних перевізників, – мер Франківська про оновлення тролейбусного парку

В Івано-Франківську провели “тест-драйв” “розумного” тролейбусу, який планують випустити на вулиці міста.

Сьогодні, 22 серпня, відбулася презентація транспорту марки “MAN”, який може з’явитися у Франківську до кінця цього року.

Віталій Голутяк, директор КП “Електроавтотранс” розповів, що проводиться робота з  впровадження техніки країн Європи, яка вже була у використанні. “На сьогоднішній день основна частина перевезень Івано-Франківського тролейбусного депо здійснюється тролейбусами марки “Skoda”, дев’ять південного машинобудівного заводу та п’ять львівських “CityLAZ”, – зазначив він.

Зараз працівники тролейбусного депо вивчають нову техніку марки “MAN”, яка приїхала з австрійського міста Зальцбург, та можливість їх подальшого придбання. “Зараз вони знаходяться в нас на підставі договору зберігання. Ми їх вивчаємо, пробуємо, експлуатуємо, щоб знати, наскільки зможемо справлятися з цією технікою, якщо вона буде придбана”, – запевнив Віталій Голутяк.

Директор КП “Електроавтотранс” зауважив, що попри свій поважний рік, оскільки ці тролейбуси 1994 -96 року випуску, вони мають певні переваги над тролейбусами 2007-2008 року випуску, вітчизняного виробництва. Також він наголосив, що ці тролейбуси ще не будуть виходити на маршрути і перевозити людей, оскільки вони не є власністю міста чи депо.

Приблизна вартість такого тролейбуса буде коливатися в районі 500-600 тис. грн. Остаточна ціна буде відома тільки після проведення тендеру. Віталій Голутяк, пояснив, що планується закупити до десяти таких тролейбусів. При цьому частина з них буде низькопідлоговими, а решта ні. Попри це, всі тролейбуси пристосовані до посадки та висадки пасажирів із обмеженими можливостями.

Стосовно самих тролейбусів, то це зчленований транспорт, який може вмістити в себе до 150 пасажирів, обладнаний чотирма входами/виходами. Особливість машини в тому, що водій безпосередньо контролює тільки передні двері, решта ж відкриваються від натиснення кнопки пасажирами. При потребі він може “присісти”, що полегшує завантаження дитячих візочків та інвалідних колясок. У “хвості” салону велосипедисти можуть припаркувати свої велосипеди.

Двері тролейбусу не зачиняться, якщо в проході знаходиться людина, але вони зачиняються автоматично через 4 секунди, якщо в них ніхто не заходить і не виходить. Також, як запевняють працівники “Електроавтотранс”, ці тролейбуси є більш економічні, ніж їхні львівські “брати”.

Міський голова Івано-Франківська запевнив, що скоро в місті з’являться нові тролейбусні “гілки”, зокрема на вулиці Пасічна планують довести тролейбуси до обласної лікарні, а наступного року провести лінію до супермаркету “Сільпо”, що по вулиці Мазепи.

“Нам потрібний сучасний комунальний транспорт, нам потрібно витісняти приватний транспорт, частка комунального транспорту у перевезеннях повинна зростати, а без оновлення транспортних засобів цього не досягти”, – запевнив Руслан Марцінків.

Нагадаємо, Івано-Франківськ отримає 40 нових тролейбусів.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!