Повернулася на Верховинщину: музею “Гуцульщина” подарували картину з хатою Параски Плитки-Горицвіт

 • Відомий верховинцям Петро Олар – продюсер, кінорежисер, директор радіо «Українська хвиля з Європи», нещодавно, поміж своїми волонтерськими поїздками, завітав до Верховини.

  Він передав  історико-краєзнавчому музею «Гуцульщина» картину, на якій зображено хату Параски Плитки-Горицвіт, пише «Галицький кореспондент» з посиланням на журналіста Романа Клима.

  Автор цієї картини – відомий у світі художник з Тернопільщини Олег Шупляк. Перебуваючи у Криворівні разом з Петром Оларом, влітку 2006 року художник намалював цю картину за один день. Наступного дня він подарував її Петру Олару з нагоди дня народження.

  «Ця картина мені дуже дорога, – розповів Петро Олар під час вручення її старшій науковій співробітниці Історико-краєзнавчого музею «Гуцульщина» Галині Кутащук. – За 16 років вона об’їхала зі мною пів світу. А тепер знову повернулася на Верховинщину: я передаю її музеєві на тимчасове, але тривале зберігання».

  «Отож, при нагоді зайдіть до Музею «Гуцульщина» і, як кажуть, наживо доторкніться до творчості художника, роботами котрого захоплюється світ. А картина, на якій зображено Парасчину хату, не просто символічна, а набуває сакрального значення у час, коли мільйони українців утратили свої домівки», – зазначає Роман Клим.

  Нагадаємо, на Прикарпатті готують до відкриття музей Параски Плитки-Горицвіт

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!