Правосуддя сповільненої дії

  • Андрія Антоненка вчергове залишили за ґратами. Вже неодноразово підозрюваного у «справі Шеремета» музиканта та військового привозять до суду, де звучать аргументи захисту, після чого він повертається до ізолятора тимчасового утримання. Замкнене коло.

    Цього тижня виповниться рік з дня проведення резонансного брифінгу за участю міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та тодішнього генерального прокурора Руслана Рябошапки. Підлеглі Авакова розповіли про розкриття вбивства Павла Шеремета – злочину, який кілька років тяжіє над українським політикумом. Був на брифінгу і Володимир Зеленський – тоді здавалося, що на правах запрошеної зірки, сьогодні ж ми бачимо, що присутність президента стала гібридним позасудовим вироком. Військовослужбовців Андрія Антоненка та Яну Дугарь, лікарку-волонтерку Юлію Кузьменко продовжують звинувачувати у скоєнні страшного злочину, так і не надавши зрозумілих доказів їхньої провини.

    Руслан Рябошапка швидко виявився непотрібним команді Зеленського. Минулого тижня разом з колишніми секретарем РНБО Олександром Данилюком та міністром закордонних справ Павлом Клімкіним він оголосив про створення платформи для подолання криз в Україні. Логічно буде поцікавитися, чи правосуддя опиниться у сфері уваги ініціаторів? Проте позиції Арсена Авакова в українській владі і надалі виглядають непохитними, часом навіть дивно, що в Україні не формалізовано практику суміщення посад прем’єра та міністра внутрішніх справ. У всякому разі, поки що.

    Радник голови офісу президента зі стратегічних комунікацій у сфері національної безпеки та оборони Олексій Арестович стверджує, що ставлення українських військових до Володимира Зеленського за півтора року суттєво змінилося. Щоправда, не уточнює, у який бік, і це правильно. Адже під домашнім арештом перебуває військовий медик Яна Дугарь, а сержант ССО Андрій Антоненко залишається за ґратами практично цілий рік. Присутність Зеленського на брифінгу, де прозвучали звинувачення, стала діагнозом не лише для шостого президента (юриста за освітою), але і для державної машини України, де запопадливе прагнення сподобатися начальнику може претендувати на статус засад державної політики.

  • Чи дочекаються люди, які проти власної волі стали фігурантами резонансної кримінальної справи, справедливості? Чи дочекаються вибачень від державної машини, яка наче компенсує власну неспроможність у багатьох питаннях ламанням кісток громадян, які мають заслуги перед Батьківщиною? Схоже, що не за цієї влади.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!