Представники Опольського воєводства поділилися досвідом з Івано-Франківськом (фото)

Сьогодні, 16 січня, у Центрі польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську в рамках ІІІ Міжнародного наукового семінару під назвою “Інструменти безпосередньої демократії. Досвід Польщі та України у процесі децентралізації” відбулася пресконференція.

Проєкт “Інструменти безпосередньої демократії” реалізовують ще з 2017 року спільно із Центром  польської культури та європейського діалогу, Прикарпатським національним університетом та Інститутом наук про політику та адміністрування Опольського університету.

У рамках проєкту це вже третій семінар, його метою є обмін досвідом у сфері децентралізації органів місцевого самоврядування в Україні та Польщі.

«Ми вже втретє долучаємося до організації, і з самого початку підтримуємо цей проєкт, так само, як Республіка Польща підтримує Україну в реформі децентралізації із самого її початку. Ця зустріч дасть можливість представникам місцевого самоврядування познайомитися, дізнатися, які виникають проблеми на локальному рівні, це найкращий спосіб для подальшого розвитку обох суспільств»,- зазначив консул в Генеральному Консульстві Республіки Польща у Львові Томаш Коваль.

Віцемаршалок Опольського воєводства Збіґнєв Кубаляньца розповів, що Ополе та Івано-Франківськ вже давно є дружніми містами, і він радий, що можна ділитися досвідом.

«Ми давно пройшли шлях цієї реформи, і ми можемо з вами поділитися, розповісти, які виникали проблеми», – пояснює Кубаляньца.

Нагадаємо, польська авіакомпанія планує літати до Франківська.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!