Представився працівником банку: шахрай видурив у прикарпатки майже 20 тисяч

 • З початку 2020 року до поліції в Івано-Франківській області надійшло 125 звернень щодо шахрайства. Здебільшого причиною такої ситуації є власна недбалість та надмірна довіра до людей, які знаходяться по той бік екрану монітора чи телефонного зв’язку.

  Найбільш поширений вид шахрайства – дзвінок на мобільний телефон начебто від співробітника банку.

  Наприклад, 26 лютого шахрай обдурив 24-річну мешканку Рожнятова. Зловмисник діяв за поширеною схемою обману – зателефонував до заявниці, представився працівником банківської установи і повідомив, що у неї проблеми з рахунком. Для того, щоб їх вирішити необхідна персональна інформація. Дізнавшись всю конфіденційну інформацію, зловмисник заволодів її коштами в сумі 19 806 гривень.

  За фактом шахрайства поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) КК України.

  Основні схеми дій «псевдо-банківських» працівників такі:

  1. Підвищення кредитного ліміту. Дзвонить невідомий, який представляється співробітником банку та пропонує продовжити дію кредитної картки або підвищити її кредитний ліміт.

  2. Отримавши згоду на пропозицію, повідомляють, що для здійснення необхідної операції йому потрібні номер картки, термін її дії та розміщений під магнітною стрічкою cvv-код. Виказавши ці реквізити, людина отримує SMS-повідомлення з паролем доступу, який, не замислюючись, диктує шахраєві.

  3. Через кілька хвилин на мобільний приходить SMS з банку, однак на цей раз – про зняття грошей з рахунку. Інколи постраждалі ще вірять, що SMS про зняття готівки – це, мовляв, технічна процедура, і через кілька хвилин гроші будуть нараховані, але згодом розуміють, що це обман.

  4. Пам’ятайте, що співробітники банку не мають права зв’язуватися з клієнтом в телефонному режимі й уточнювати його особистісні дані. Паролі та інша інформація від банку – це взагалі інформація секретна. Ніколи не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, ПІН-код або CVV2-код, а також паролі, що надходять в SMS! Якщо дзвонять й уточнюють ці дані, знайте: це спроба шахрайства.

  5. Суворо дотримуйтеся правил користування карткою, не передавайте ніякої інформації третім особам. Якщо подзвонили й представилися співробітником банку з невідомого номера телефону, не потрібно вступати в дискусію, покладіть слухавку й передзвоніть на номер «гарячої лінії», який вказаний на картці для уточнення. Усі дзвінки, які надходять клієнту з банку, зберігаються в історії контактів з клієнтом.

  6. Не варто встановлювати на карту ПІН-код, який складається з цифр, що йдуть підряд, а також свою дату народження, тому що подібні комбінації легко підібрати. Не рекомендується захищати всі свої платіжні картки одним і тим же ПІН-кодом. І головне: ПІН-код необхідно запам’ятати або зберігати окремо від платіжної картки в місці, недоступному для сторонніх осіб.

  До теми: на Прикарпатті шахрай видурив у касирки заправки 319 тисяч гривень

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!