Прем’єр Польщі назвав умову, за якої можлива передача Україні винищувачів F-16

 • Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що передача Україні багатоцільових винищувачів F-16 чи іншої авіації можлива лише у тісній координації з іншими союзниками по НАТО, як це було у випадку танків Leopard.

  Про це він сказав на пресконференції з міністром оборони Маріушем Блащаком під час візиту у 18-ту механізовану дивізію імені генерал-лейтенанта Тадеуша Бука в Седльцях, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на портал WNP.pl.

  Прем’єр-міністра і главу Міноборони запитали, чи будуть вжиті заходи щодо багатоцільових винищувачів F-16 і далекобійного озброєння за прикладом міжнародного тиску польського уряду з метою передачі танків в Україну.

  “Ми узгоджуємо з нашими партнерами в НАТО всі дії щодо посилення сил оборони України, включаючи доставку в Україну Patriot, а також організацію потужного танкового угруповання у вигляді Leopard і сучасних танків. Все це був тиск з нашого боку, але також і домовленості зі Сполученими Штатами”, – зазначив Моравецький.

  За словами глави польського уряду, це буде, так само як було кілька місяців тому, в контексті МіГів. Будь-яка інша авіація буде застосована і, можливо, передана за погодженням з країнами НАТО. Вони діятимуть у повній координації.

  Очільник Міністерства оборони підкреслив, що позиція Польщі на міжнародній арені зростає. За його словами, Польща підтримує Україну реально, а не лише символічно.

 • “Ми дбаємо про те, щоб Путін не відновив Російську імперію, тому що відновлення Російської імперії означає загрозу для Польщі… Ми привезли Patriot в Україну, а нам казали, що це неможливо. Ми сформували коаліцію країн, які мають танки Leopard, цей процес реалізується. Усе це свідчить про ефективність польської влади, про ефективність дій президента і польського уряду”, – заявив Блащак.

  До теми: Постачання танків створить “справжні проблеми” для Путіна, – екскомандувач сил НАТО

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!