Президент Польщі вручив медаль прикарпатцю (ФОТО)

 • 82-річний прикарпатець Петро Грудзевич отримав медаль “Virtus et Fraternitas” від президента Польщі Анджея Дуди.

  Нагородження відбулося 2 червня у президентському палаці у Варшаві (Польща), інформує Суспільне Карпати.

  “Петро Грудзевич зараз повертається із церемонії нагородження в Україну, — каже Олег Саноцький. — Церемонія вручення мала відбутися ще рік тому, але через пандемію перенесли”.

  Петро Грудзевич отримав медаль за те, що у 1986 році відмовився знищити хрести польських солдатів на кладовищі. Мова йшла про загиблих у польсько-радянській війні 1920 року. За це йому загрожувало покарання. Чоловік проживає у селі Дитятин Більшівцівської ТГ.

  Під час вручення президент Польщі Анджей Дуда сказав, що це зворушливий момент для нього і це спосіб подякувати усім, хто продемонстрував честь і братерство у найважчі часи.

  “Коли жителі частини Європи зіткнулися із двома страшними тоталітаризмами: німецьким нацистським і радянським сталінським, а також ворожими для людства ідеологіями, були такі, котрі попри усі страхи, а часом попри раціональність, яка підказувала сховатися і не робити жодних рухів, змогли простягти руку іншій людині”, — сказав Анджей Дуда.

  У пресслужбі польського президента також повідомляють, що медалі “Virtus et Fraternitas” отримали Петро та Марія Базелюк, які під час війни переховували на Волині родину поляків Слоєвських із Гути Степанської.

  До теми: Президент відзначив прикарпатську науковицю

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!