Президенти США та Франції підтримали використання прибутку від заморожених активів Росії на користь України

 • Сполучені Штати і Франція підтримують дії щодо обмеження доступу до американської та французької фінансових систем для тих, хто бере участь у таких поставках.

  Президенти США і Франції Байден та Макрон зобов’язуються підтримати зусилля ЄС і G7 з отримання прибутку від заморожених російських суверенних активів на користь України. Про це йдеться у спільній заяві, оприлюдненій на сайті Білого дому, передає УНН.

  Як йдеться у заяві Білого дому, президенти “зобов’язуються підтримати зусилля Європейського Союзу і країн “Групи семи” з отримання надзвичайного прибутку від заморожених російських суверенних активів на користь України, згідно з міжнародним правом та нашими відповідними правовими системами і процесами ухвалення рішень”.

  Президенти також висловили “сильну занепокоєність щодо поставок зброї, особливо з Ірану та КНДР”, а також матеріалів і компонентів подвійного призначення для військового виробництва, які Росія використовує для відновлення своєї військової та оборонної промислової бази для продовження війни проти України. 

  Також Франція і США поділяють спільну прихильність підтримці роботи Організації з безпеки і співробітництва в Європі з виявлення та документування порушень прав людини і міжнародного гуманітарного права з боку російських військ.

  До теми: Столтенберг відмовляється від планів створення п’ятирічного фонду військової допомоги Україні, – Bloomberg

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!