Прокат велосипедів, день без авто, лекторії: Івано-Франківськ приєднався до Європейського тижня мобільності

  • Сьогодні, 13 вересня, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків підписав угоду про приєднання до міст, які візьмуть участь у Європейському тижні мобільності.

    «Приємно, що такі ініціативи є, що є цікаві ідеї. Є критика, але хто не працює, той і не має критики. Тому підписуємо цю угоду і приєднуємося до міст, які підписали хартію і в яких відбуватиметься Європейський тиждень мобільності», – наголосив мер.

    Кожного року з 16 по 22 вересня європейський тиждень мобільності святкують у понад 5 000 містах Європи, аби показати, що використання автівок треба зменшувати, а використання громадського транспорту та велосипедів – збільшувати.

    Цьогорічна тема європейського тижня мобільності – «Розумна і стала мобільність – інвестиція в Європу», а гасло – «Розумна мобільність. Стала економіка».

    Назарій Рогів, начальник управління інфраструктурної політики департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою розповів, що тиждень Європейської мобільності – це загальноєвропейська ініціатива задля зменшення використання автомобілів та розвитку громадського транспорту та альтернативного виду транспорту, зокрема велосипедів.

    «Є така європейська практика, щоб розвивати альтернативний вид транспорту. Івано-Франківськ йде правильним шляхом: проведена реформа громадська транспорту, розвивається велосипедна інфраструктура, – продовжує Назарій Рогів. –  В місті проведуть ряд заходів, тому буде весело та цікаво. Це і мистецькі заходи, і лекторії, і розважальні програми, наприклад, безкоштовний прокат велосипедів, конкурс дитячого малюнку, показ фільму “Велосипеди проти авто”.

    Крім того, 22 вересня відбудеться захід “День без авто” – мешканців міста запропонують використовувати інші види транспорту та не користуватися в цей день автомобілями.

    Нагадаємо, У міському парку можна буде взяти на прокат велосипед.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!