Прості способи зекономити на комуналці

  • Якщо рахунки за комунальні послуги лякають захмарними цифрами, вихід є. Фахівці розповіли про лайфхаки, які допоможуть зекономити на оплаті.

    Як зменшити обсяги спожитого газу

    У «Івано-Франківськгазі» насамперед радять стежити за станом котлів, колонок та інших газових приладів. Мало хто звертає увагу на те, що термін експлуатації котлів становить 10 років, після чого їх потрібно поміняти чи провести капітальний ремонт, адже з часом якість роботи будь-якої техніки погіршується.

    Не складно самостійно підрахувати, скільки блакитного палива використовують встановлені у помешканні газові прилади: норми витрат вказані у технічних паспортах. Наприклад, одна конфорка газової плитки повинна спалювати за годину приблизно 0,2 куб. м газу. Газова колонка – за годину в середньому 2,5 куб. м. газу. Якщо показники використання газу вищі за ці норми, то це свідчить про несправність газового обладнання.

    Щоб зменшити використання газу, газовики рекомендують замінити застаріле та зношене газове обладнання на сучасне й економічне. Енергоефективність сучасних опалювальних приладів перевищує 90%.

    Окрім того, під час приготування їжі на плиті, відразу після того, як вода закипить, варто зменшити потужність газового пальника вдвічі. Також треба слідкувати за тим, щоб полум’я потрапляло на середину дна каструлі або пательні, адже найгарячіша його частина  – на кінчиках. Якщо ж полум’я огинає дно і виривається на боки, то це означає, що основна частина тепла йде в повітря і витрачається даремно.

    Найпростіший і найдешевший спосіб досягнути економії енергії – використання кімнатного термостата і програматора.

    Фахівці «Івано-Франківськгазу» також радять не закривати радіатори щільними шторами чи меблями – тоді тепло буде ефективніше розподілятися у приміщенні. Перепони заважають нагрітому повітрю рівномірно поширюватися кімнатою і знижують тепловіддачу радіаторів.

    Якщо на ніч знижувати температуру в приміщенні на 2-2,5 градуси, можна не тільки заощадити газ, але й забезпечити комфортні умови для сну.

    Як економити електроенергію

    У «Прикарпаттяобленерго» для економії електроенергії радять дотримуватися десяти простих правил.

    Перше: замінити звичайні лампочки на енергозберігаючі. Хоча коштують вони дорожче, але служать набагато довше. До того ж такі лампочки практично не нагріваються, тож електроенергія витрачається тільки на освітлення. В середньому вони служать три роки.

    Друге: купувати енергоефективні побутові прилади. Вони мають спеціальне маркування -від А до G. Клас А ++ – найбільш економний, а далі в порядку спадання – А+, А, В, С, D, G. Побутова техніка класу споживання А та А+ споживає на 30-50% менше електроенергії, ніж прилади класу В.

  • Третє: не ставити холодильник біля газової плити чи опалювальних приладів і не класти у нього гарячу їжу, бо в такому випадку він вмикатиметься частіше. У приміщенні з температурою +30 градусів холодильник споживатиме вдвічі більше електроенергії.

    Четверте: використовувати пральну та посудомийну машини тільки при повному завантаженні, але не перевищувати норми повного завантаження.

    П’яте: чистити пилосос. На третину заповнений мішок для збору пилу погіршує всмоктування майже на 50%, відповідно, зростатимуть витрати електроенергії.

    Шосте: для приготування їжі на електроплиті використовувати посуд з рівним дном, діаметр якого такий же чи трохи більший, як діаметр конфорки. Під час приготування їжі слід закривати каструлю кришкою, адже при швидкому випаровуванні на це витрачається більше часу, а отже – електроенергії.

    Сьоме: налаштувати свій комп’ютер на економний режим роботи і вимикати монітор, навіть коли відходите на декілька хвилин.

    Восьме: правильно використовувати електрочайник: кип’ятити стільки води, скільки потрібно в даний момент, і вчасно видаляти з нього накип, який у 30 разів гірше проводить тепло.

    Дев’яте: вимикати електричний бойлер, коли на тривалий час виходите з дому. Він споживає велику кількість електроенергії.

    Десяте: вимикати у приміщенні світло та всі побутові прилади, якщо не користуєтеся ними. В режимі очікування вони також споживають енергію. Навіть зарядний пристрій, залишений у розетці, споживає енергію після від’єднання мобільного телефону.

    Як зекономити на воді

    Щоб заощадити воду і власні кошти, у КП «Івано-Франківськводоекотехпром» радять:

    1. Не використовувати режим додаткового полоскання.
    2. Вимикати кран, коли миєте посуд, а використовувати воду тільки після того, як все протрете мийним засобом.
    3. Перевірити всі крани і відремонтувати несправні, вони можуть пропускати воду.
    4. Вимикати воду, коли чистите зуби. Щоб прополоскати рот, просто наберіть склянку води.
    5. Встановити у ванній кімнаті та на кухні змішувачі і крани з розпилювачами: такий струмінь змиває не гірше, а води витрачається менше.
    6. Щільно закручувати крани.
    7. Надавати перевагу душу, а не прийому ванни.
    8. Купувати економну сантехніку, зокрема унітаз із двома режимами зливу.

    Марія Грицків

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!