“Проїжджав поля на тракторі – так і розміновував”. Як живуть у звільненій Благодатівці на Херсонщині

 • Село Благодатівка на Херсонщині росіяни окупували на початку повномасштабного вторгнення.

  Близько пів року тут була лінія фронту, у населеному пункті побиті майже всі житлові будинки, адміністративні будівлі та техніка.

  Після звільнення у село почали повертатися люди та відновлювати своє майно. Серед них — Сергій Болотов з дружиною і сином. Чоловік розповів, що займається землеробством, однак вся його техніка пошкоджена, а поля заміновані. За його словами, довелося самотужки обстежувати свої сільськогосподарські площі, аби наново їх засіяти. Суспільному чоловік розказав про побут, роботу та проблеми в деокупованому селі.

  Сергій Болотов розповів, що після звільнення села в поле доводилось одягати бронежилет та каску, а трактор захищати брусками та дошками. Чоловік розказав, що тоді з поля привозив уламки снарядів. Допомагав саперам.

  “Трактором приїжджав, витягував снаряди. Страшнувато, звісно. Наприклад, у Білогірці я касету знайшов. Коли вже назад їхав, на дорозі побачив. Я перевірив чи вона не зведена. Хлопці розповідали як це зробити. Наче безпечно, то я її взяв і в посадку з дороги відніс”, — розповідає чоловік.

  Сергій розповів, що після окупації техніка була понівечена уламками. Довелось лагодили.

  “Вантажівку відрихтували, скло вставили. Все побите було. Скати російські війська покрали, позаду по одному познімали. У комбайна ми заварили бак, бо він був побитий уламками”, — каже чоловік.

  Поряд із технікою та подвір’ї чоловік зберігає фрагменти снарядів. Сергій розповів, що з них навчився робити сільськогосподарське приладдя.

  “Сапи роблю з “Градів”. Виточую, приварюю і готова сапа”, — розказує Сергій.

  Чоловік розповів, що під час окупації жити доводилося у льосі.

  “У льосі буржуйка стояла. Там собаки спали троє, розкладачка стояла — я спав, дружина. І син з невісткою теж приходили”, — каже він.

  "Проїжджав поля на тракторі – так і розміновував". Як живуть у звільненій Благодатівці на Херсонщині
  Подвір’я Сергія Болотова. Фото: Суспільне Дніпро
   

  Снаряди побили дах будинку

  Місцева жителька Олена Болотова розповіла, що російські снаряди побили дах її будинку. За словами жінки, під час окупації їхня родина виїжджала з села.

  “У нас дитина з інвалідністю, першої групи. Також з нами була моя хвора, лежача мати. Коли вже зовсім нестерпно стало, ми виїхали через Херсон, через Василівку на Кривий Ріг. Це був жах”, — каже жінка.

  Жінка розказала, що нині планують відбудовувати піч. Її побило снарядами під час обстрілів.

  “Пічник має прийти, почнемо будувати. Вже матеріал купили. Ще підлога понадувалася, треба буде прибирати, бо даху не було, і вся вода була у хаті”, — розповідає Олена.

  Жінка розказала, що вже другий рік разом з родиною мешкає у літній кухні. Там замінили вікна. На решту ремонту не вистачає грошей.

  "Проїжджав поля на тракторі – так і розміновував". Як живуть у звільненій Благодатівці на Херсонщині
  Сонячна станція на подвір’ї Сергія Болотова. Фото: Суспільне Дніпро

  Олена розказала, що з розбитих сонячних панелей чоловік зробив власну автономну систему на 4 кіловати.

  “У нас світло провели у травні. Пів року взагалі не було світла у селі, а у нас було”, — каже жінка.

  Олена згадала, що коли виїжджали – вдома довелося лишити трьох собак. Сусідка обіцяла їх годувати.

  “Ми поїхали й за три дні у двір прилетів снаряд. Вибило ворота, паркан. Собаки вискочили та військові РФ їх постріляли. Якби я знала, я б хоч маленьку Аліску забрала, там пів року було собачці. Нас було чотири людини, позаду лежала мама, але якось би, звісно, забрала”, – згадує місцева.

  Читайте також: Пошкоджені будинки та автівки: наслідки атаки окупантів у Більшівцівській громаді

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!