Прикарпатець показав кадри рідкісних тварин у Карпатах

 • Фотограф-любитель Мирон Марецький під час мандрівки у Карпатах зустрівся із сім’єю рисей – мамою і дитинчам.

  Чоловікові вдалося їх сфотографувати, пише “Суспільне Карпати”.

  Мирон дуже довго полював за цією твариною. Спеціалісти роками ходять Карпатами, щоб зробити хоча б один знімок. Йому вдалося сфотографувати сім’ю. Це мама з дитинчам. Очевидно, природний заповідник Горгани забезпечив спокій цій родині. Керівництво забезпечило порядок і відсутність браконьєрів. Тому ця сімейка почуває себе спокійно там”, – розповідає заступник директора Галицького національного природного парку Володимир Бучко.

  Світлини вразили всю природоохоронну спільноту та небайдужих громадян. За словами Володимира Бучка, ця тварина – на межі вимирання.

  В природі рись тримається там, де “когута не чути” – далеко від населених пунктів, у високогір’ї. Вона занесена до Червоної книги України, до міжнародного природоохоронного переліку, до Віденської конвенції”, – зауважує Бучко.

  Рись настільки рідкісна, малочисельна та обережна тварина, що такий трофей здобути мало кому вдається. Це унікальний випадок і, звичайно, удача. Такі знімки трапляються раз на 100 років, вважає Богдан Бучко.

  За його словами, Мирон Марецький не є професійним зоологом чи біологом. Але є аматором – дуже любить природу і любить фотографувати. На його світлинах є величезна кількість рідкісних птахів. Багато ходить у гори фотографувати саме тварин. Світлини рисей – це найбажаніший фототрофей.

 • “Тварини не втекли одразу. Він зробив п’ять унікальних кадрів. Це пощастило однозначно. Це мама з дитинчам. Але вже у лютому дитя триматиметься осторонь. Бо самка буде чекати на самця. У лютому-березні у них проходить спарювання. Дитинча буде ходити збоку. Рись веде одинокий спосіб життя. Але зараз вони – мама і дитинча – тримаються разом”, – розповідає Богдан Бучко.

  До слова, у Карпатах налічують всього 350–400 рисей.

  Читайте також: Яструба, якого лікували на Прикарпатті, випустили на волю (відео)

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!