Прикарпатець розробив систему нічного бачення для автомобілів військовослужбовців

 • Прикарпатець Володимир Муссур розробив систему нічного бачення для автомобілів військовослужбовців. За допомогою цих приладів бійці можуть їздити вночі з вимкненими фарами. 

  Першу систему нічного бачення для авто Володимир Муссур зробив два місяці тому на прохання свого друга, батько якого зараз на передовій. Тоді, пригадує, не зміг знайти такі прилади в інтернеті, тому вирішив їх розробити самостійно. Зараз, каже чоловік, їх продають за понад 30 тис. грн.

  В мого друга батько служить під Авдіївкою. Вони з побратимами розбили автомобіль через те, що їхали вночі й не бачили перешкод. І він попросив: “Придумай щось таке, щоб ми могли їхати, бо бувають ночі, що трошки видно, а бувають такі, що хоч око виколи”.

  Військові мусять зупинятися, черкати запальничкою, чи є узбіччя, бо фари там категорично не можна вмикати. Коли передав, хвилювався, чи працює. А може взагалі скажуть, що воно не годиться. Мені передзвонили й сказали: “Супер! Робіть ще”, – розповідає Володимир Муссур у репортажі “Суспільного”

  З його слів, це класична версія системи нічного бачення. Іноді на прохання військових майстер може додати потрібну кількість камер чи моніторів, або ж збільшити довжину кабелів. Всі новації, які впроваджує чоловік, спочатку завжди тестує.

  За два місяці чоловік виготовив для військових майже 300 приладів нічного бачення для автомобілів.

  “Дальність підсвічування в цих моделей — приблизно 30 м. Це дає змогу їхати в повній темноті зі швидкістю до 40 км/год. Хоча були відгуки від військових, що їхали 40 км/год. Бо, кажуть, коли артобстріл іде, то тут тиснеш на газ і все”, — розповідає Володимир.

  Прикарпатець розповідає, що люди замовляють ці пристрої щодня. До прикладу, 11 серпня він отримав 18 замовлень. Майстер просить людей оплачувати вартість деталей, з яких він складає ці системи. Собівартість такого пристрою зараз становить приблизно 4 тис. грн. За два місяці від початку виробництва ця сума збільшилася майже вдвічі.

  Володимир каже, вартість камер, моніторів чи навіть штекерів зростає в ціні. 90% замовників оплачують ці складові, проте їх все важче знаходити.

  Впродовж дня Володимир разом з двома друзями може зробити орієнтовно 20 систем нічного бачення. Чоловік — відеограф, тому прилади виготовляє у вільний від роботи час. Хоча, каже Володимир, останнім часом доводиться відкладати всі свої справи заради волонтерства.

  Щоб люди могли самостійно зробити такий прилад нічного бачення, Володимир на своїй сторінці у Facebook опублікував покрокову інструкцію з виготовлення цієї системи. Чоловік винахід патентувати не хоче. Він переконаний, будь-хто зможе вдома зробити такий пристрій та допомогти військовим.

  “Я побачив в інтернеті аналогічний прилад за 30 тис. грн. Мене серце боліло, як можна на війні заробляти. Тож вирішив і зробив детальну інструкцію, як я це роблю, щоб кожна людина могла допомогти. Кожен мусить допомагати. Для перемоги кожен мусить вкласти частинку себе”, — каже Володимир Муссур.

  Читайте також: 11-річна дівчинка танцює в середмісті Франківська, щоб зібрати гроші для армії

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!