Прикарпатець стажуватиметься у найбільшій у світі лабораторії фізики

 • Студент Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (кафедра інженерії програмного забезпечення, група ІП-20-3) Юрій Храбатин став учасником міжнародної програми стажування CERN Summer Student Programme 2023 в найбільшій у світі лабораторії фізики високих енергій.

  Із понад 8000 заявок з 80 країн світу суддівською колегією було відібрано 140 кращих учасників для проходження тримісячного стажування (5 червня – 31 серпня) в міжнародному дослідницькому центрі, серед них – єдиний представник з України – студент ІФНТУНГ.

  Молодий науковець розповідає, що про конкурс дізнався ще минулого року, подав необхідні документи з рекомендаціями та мотиваційним листом. А вже у березні отримав від CERN листа з запрошенням до участі в програмі.

  «Зараз студент проживає в Женеві й уже місяць спільно з науковцями проводить дослідження мюонів (нестабільні елементарні частинки з негативним електричним зарядом), які утворюються при розпаді атомного ядра. Юрія долучили до реального проєкту з розробки концепції нового мюонного колайдера, який науковці CERN планують створити на заміну сучасного Великого андронного колайдера (ВАК). Згідно концепту мюонний колайдер матиме можливість збільшити енергію пучків заряджених частин в сотні разів у порівнянні з сучасною енергією у ВАК. У цих дослідженнях молодий науковець опрацьовує дані за певними алгоритмами, а сам проєкт пише на Phyton. Окрім практичної складової стажування, студент щодня відвідує дві лекції, на яких пояснюють теорію щодо складу атомного ядра», – повідомили в ІФНТУНГ.

  Довідково:

  CERN (ЦЕРН) — це Європейська організація з ядерних досліджень, розташована у Швейцарії на кордоні з Францією.

 • CERN є найбільшою у світі лабораторією фізики високих енергій, де розміщується Великий адронний колайдер – найбільший експериментальний прискорювач частинок.

  До теми: На заході України німецька компанія відкриє завод з виробництва бронетехніки

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!