Понад 10 тисяч євро зібрали на фестивалі українсько-португальської культури для реабілітаційного центру в Ценяві, що на Коломийщині.
За ці кошти планують відновити опалення, відремонтувати каналізацію та водопостачання, повідомляє “Галицький кореспондент”.
Приміщення для центру знайшли – це колишня лікарня в Ценяві. Щоб зібрати кошти на ремонт та закупити все необхідне, в громаді час від часу проводили різноманітні благодійні концерти, ярмарки та футбольні турніри. Допомагають засновниці центру Наталії Тарабалці у цій справі і місцева влада, і волонтери, і просто небайдужі жителі навколишніх сіл та Коломиї.
Так, нещодавно знайома, яка на цей час проживає в Португалії, запросила пані Наталію на фестиваль українсько-португальської культури, де вдалося зібрати понад 10 тисяч євро. Українці привезли з собою на фестиваль картини, вишивки, сувеніри. Відрадно, адже португальці самі пропонували ціну за український товар. Люди розуміли, що вилучені кошти підуть на розбудову реабілітаційного оздоровчого центру для військових.
До слова, Наталія Тарабалка з чоловіком раніше працювала на заробітках у Португалії і друзів залишилося там чимало. Очевидно завдяки цьому і вдалося зібрати таку суму грошей.
“Мої друзі завжди підтримували мене, – розповіла “Галицькому кореспонденту” Наталія Володимирівна. – Вони постійно допомагають мені в розбудові центру для військових. А коли розпочалася війна, то з Португалії друзі перевозили автомобілі на передову. Українсько-португальський фестиваль відбувся. Навіть на відстані українці переживають події, які відбуваються на Батьківщині. Було приємно бачити серед волонтерів людей різних національностей”.
Син пані Наталії загинув на війні у березні минулого року. Тому жінка з усіх сил прагне допомогати іншим військовослужбовцям. На цей час вже вдалося доставити частину обладнання з Португалії для кабінету фізіотерапії.
Нині центр надає такі послуги як масаж, заняття в залі для оздоровлення. За бажанням можна отримати консультацію психолога та психіатра. У планах побувати басейн, спортивні майданчики, кімнату ароматерапії. Жінка каже, що коли спілкується з хлопцями, які прийшли з фронту, то розуміє, що найбільше вони потребують спілкування з такими як вони.
Тому засновниця центру “Тепло крилатої душі” переконана, що військові у її центрі зможуть не тільки повноцінно відпочивати, оздоровлюватися, а й спілкуватися між собою, почуватися затишно і по-домашньому. Відчуватимуть, що їх люблять і з вдячністю тут про них піклуються.
Мар’яна ЛОКАТИР
Читайте також: “Боже, зупини війну”: як незрячий священник збирає кошти для військовослужбовців (ФОТО)