Жінка, яка залишила немовля помирати на вулиці, буде під домашнім арештом

 • Калуський міськрайонний суд застосував запобіжний захід у вигляді домашнього арешту щодо прикарпатки, яка підозрюється у залишенні свого новонародженого немовля у небезпечному для життя стані.

  Згідно з матеріалами справи, мешканка Калуського району достовірно знаючи про власну вагітність, приховувала її від оточуючих, не перебувала на обліку в медичному закладі. Вона маючи можливість звернутись за кваліфікованою, спеціалізованою медичною допомогою до медичного закладу, за нею не звернулась та одна, самостійно у власному будинку, народила живу, доношену, без вад розвитку дитину.

  У подальшому, не перебуваючи в обумовленому пологами стані, загорнула новонароджену дитину в простинь та розуміючи, що щойно народжене нею немовля перебуває у небезпечному для життя стані, з метою позбутися дитини, умисно віднесла її на територію сусіднього домоволодіння, та повернулась до свого місця проживання.

  Того ж дня новонароджену дитину на порозі власного будинку побачила мешканка Калуського району, про що повідомила працівників поліції та викликала бригаду швидкої медичної допомоги, які доставили дитину в КНП «Калуська ЦРЛ», де констатували смерть через загальне переохолодження тіла.

  У судовому засіданні підозрювана не заперечувала щодо задоволення клопотання слідчого та застосування щодо неї запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

 • Прокурор клопотання підтримала, просила його задоволити, вона також доведела у судовому засіданні ризики, які передбачені ст. 177 КПК України, а саме можливість переховуватись від органів досудового розслідування та незаконно впливати на потерпілого, свідків у цьому ж кримінальному провадженні.

  Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, слідчий суддя вирішив за необхідне задоволити клопотання та застосувати щодо підозрюваної, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту терміном 60 днів та заборонити їй залишати помешкання у встановлений період часу без дозволу слідчого, прокурора або суду.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!