Прикарпатка з соломи виплітає обереги для військових

  • Прикарпатка Мирослава Балазюк з с. Шевченкове, що на Долинщині, працює із соломою з 13 років. Техніку соломоплетіння освоювала самотужки.

    У 2014 році, коли в Україні почалася війна, жінка виготовила перший тризуб із соломи. Він був в обрамленні житніх колосків – символів сонця та безконечного Всесвіту. Виплетений із соломи тризуб майстриня прикрасила сухими кетягами та листками калини. Унизу прикріпила синьо-жовту стрічку. Тризуб був чималенький – 50 сантиметрів у діаметрі. Згодом Мирослава Балазюк виклала соломкою карту України. Мисткиня зазначає, що надихнули її на це вишивані мапи нашої держави, пише “Експрес”.

    На початку повномасштабного вторгнення Мирославу попросили виготовити щось цікаве на подарунок у Польщу. Майстрині на думку спало виплести тризуби-магнітики із соломи.

    В основі тризуба – каркас із тонких дротиків. На них мисткиня наплітає солому. По боках – так зване вите плетиво, а всередині – візерунок “косичка”. Матеріал різної довжини, грубшу соломинку треба накладати на тоншу. Аби все добре трималося на дроті, жінка зшиває частини тризуба внизу рибальською тонкою волосінню. А позаду термоклеєм прикріплює магніт. Кожен тризуб завдовжки 12 і завширшки 6-7 сантиметрів. Один виріб мисткиня виготовляє 2-3 години.

    “Загалом солома – матеріал з потужною енергетикою землі, сонця і праці людських рук. Якщо це ще й тризуб, прадавній український символ, то кожен такий виріб не лише сувенір, а й оберіг”, – підсумовує майстриня.

    До теми: Йорданські обереги: на Рогатинщині у свято Водохреща існували давні традиції

  • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!