Прикарпатська волонтерка з’ясувала, що такі організації як ТСОУ, ДТСААФ, не раз потрапляли у поле зору правосуддя

 • Івано-франківська волонтерка Наталія Сербин у себе на сторінці у Фейсбук розмістила пост про неодноразові судові рішення, які стосувалися  Всеукраїнської громадської організації «Товариство сприяння обороні України», яка оголосила себе «правонаступницею» ДТСААФ. Тому й не дивно, що ця організація має справу до скандальних забудов в Івано-Франківську.

  “Про ‪#‎ТСОУ‬, ‪#‎Никитюка‬ і що думають з такою фіктивною всеукраїнською організацією робити народні депутати?
  Виявляється, що дана громадська організація не тільки в Івано-Франківську досолила громаді своєю нахабною діяльністю. Натрапила на таку інформацію.
  ___Виявляється, що існує спеціальна контрольна комісія Верховної Ради України з питань приватизації.
  Цією комісією 16 липня 2015 року було прийняте рішення щодо вжиття заходів до повернення в державну власність майна радянської загальносоюзної організації ДТСААФ та Міністрества оборони СРСР, переданого навчальним організаціям ДТСААФ, на території України.
  Після проголошення незалежності Україна отримала у власність державні фонди колишнього СРСР, які розміщувались на території Української РСР, у тому числі – матеріальну-технічну базу, що використовувалася для розвитку спортивно-технічних і військово-прикладних видів спорту, підготовки мобілізаційного резерву, проведення заходів з військово-патріотичного виховання допризовної молоді.
  ___10.10.1991 Міністерство юстиції України зареєструвало статут Всеукраїнської громадської організації «Товариство сприяння обороні України», відповідно до якого ТСОУ САМОЧИННО оголосило себе «правонаступником» ДТСААФ, у тому числі щодо користування майном ДТСААФ і Міністерства оборони СРСР.
  ___Також користуючись правовою невизначеністю в умовах розпаду СРСР, співробітники закладів ДТСААФ (авіаційно-спортивних клубів, автошкіл, плавальних басейнів, навчальних закладів тощо) виступали засновниками місцевих самоврядних громадських організацій, які самочинно проголошували себе «правонаступниками» ДТСААФ у складі ТСОУ, в тому числі і заклади на території Івано-Франківської області.
  ___Слід зауважити,що Незаконність використання ТСОУ та організаціями й підприємствами ТСОУ майна української республіканської організації ДТСААФ неодноразово підтверджувалось судовими рішеннями, зокрема постановами Вищого господарського суду України.
  ___Однак, ігнорування вимог рішень Глави Держави, Парламенту України призводить до того, що майже чверть століття унікальна матеріально-технічна база, яка повинна використовуватися для розвитку спортивно-технічних і військово-прикладних видів спорту, проведення заходів військово-патріотичного виховання молоді, безоплатно використовується приватними структурами з виключною метою збагачення останніх.
  Що вирішила спеціальна комісія з питань приватизації ВРУ відносно даного товариства?
  ___Комісія вирішила:
  1. Звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозицією забезпечити негайне виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 лютого 2015 року, введеного в дію Указом Президента України від 12.03.2015 №140/2015 щодо:
  – вжиття заходів з організації проведення інвентаризації майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу PCP, яке станом на 24 серпня 1991 року перебувало на території України, у разі необхідності – із залученням Фонду державного майна України, Міністерства оборони України та Державної фінансової інспекції України;
  – за наслідками інвентаризації в разі встановлення фактів знищення, пошкодження або незаконного відчуження державного майна негайно поінформувати відповідні правоохоронні органи для кримінально-правового реагування.

  2. Звернутися до Фонду державного майна України з пропозицією:

  – невідкладно визначити кількісний, якісний і вартісний стан майна ДТСААФ (української республіканської організації ДТСААФ), яке перебувало на території України станом на 24 серпня 1991 року;

  – негайного вжити заходи для виконання Постанов Верховної Ради України від 10.04.1992 №2268-XII та від 04.02.1994 №3943-XII щодо прийняття від ТСОУ та організацій/підприємств ТСОУ майна ДТСААФ (української республіканської організації ДТСААФ), яке перебувало на території України станом на 24 серпня 1991 року;

  – провести належну процедуру з перереєстрації права власності на вказане майно.

  12803101_795908767181304_2191670657475882989_n

  3. Звернутись до Генерального прокурора України з пропозицією:
  – забезпечити всебічне, повне й об’єктивне розслідування діяльності службових осіб ТСОУ у відповідних кримінальних провадженнях, у ході яких розглянути питання щодо вжиття заходів для забезпечення відшкодування шкоди, завданій державі;
  – вжити заходи кримінально-правового реагування за фактами невиконання рішень Верховної Ради України та Президента України щодо вжиття заходів з повернення у державну власність майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу PCP та протиправного відчуження цього майна службовими особами ТСОУ, під час розслідування якого вирішити питання щодо проведення відповідних експертиз з метою встановлення місця знаходження, якісного та вартісного стану державного майна, яке незаконно перебуває в користуванні ТСОУ, а також розміру шкоди державі внаслідок протиправного його відчуження
  – проінформувати Комісію про результати розслідування кримінальних проваджень.

  4. Звернутись до Голови Верховної Ради України з пропозицією заслухати на пленарному засіданні Верховної Ради України Генерального прокурора України з приводу заходів, які вживають органи прокуратури для повернення в державну власність майна ДТСААФ, а також майна Міністерства оборони СРСР, переданого навчальним організаціям ДОСААФ, що перебувало на території України станом на 24 серпня 1991 року.
  5. Створити постійну робочу групу з питань повернення в державну власність майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу PCP у складі: народний депутат України Луценко І.В. – голова робочої групи, народні депутати України Корнацький А.О. та Войціцька В.М. – члени робочої групи, якій доручити здійснення поточного контроль за виконанням рішення Комісії.
  6. Доручити членам постійної робочої групи з питань повернення в державну власність майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу PCP підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про правовий режим майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу PCP».
  7. Доручити постійній робочій групі з питань повернення в державну власність майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу PCP розробити пропозиції щодо залучення громадськості до пошуку майна ДТСААФ і Міністерства оборони СРСР, яке було протиправно відчужено Товариством сприяння обороні України.
  8. Рішення Комісії надіслати Президентові України, Кабінету Міністрів України, Раді національної безпеки та оборони України, Генеральній прокуратурі України, Службі безпеки України, Міністерству оборони України, Фонду державного майна України.
  Будемо слідкувати як будуть виконуватися рішення даної спеціальної контрольної комісії. 17 лютого повинно було відбутися засідання Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони”, – написала Наталія Сербин.

  Нагадаємо, Замовник скандальної забудови на Мазепи, 144 запевняє, що “не торгує квартирами”.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!